PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Medical Park YK Başkanı Usta’dan Bakan Koca’ya: 500 Hastane Çalışanının Günahı Ne?

Tokat’ta özel hastanede yaşanan skandalın yankıları devam ederken Temmuz ayında Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan şikayete, soruşturma kararı verilmemesine vatandaşlar sosyal medyadan tepki gösterdi. Vatandaşlar, Adalet Bakanlığı’nın acil soruşturma başlatması gerektiği yönünde ifadelerde bulundu.

Gündem 21.11.2022, 21:00 Cansu Polat
Medical Park YK Başkanı Usta’dan Bakan Koca’ya: 500 Hastane Çalışanının Günahı Ne?

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığına şiddete maruz kalan M.A. tarafından Temmuz ayında verilen dilekçeyle ilgili “kovuşturmaya yer yoktur” kararı verilmesi de sosyal medyada tartışılmaya devam ediyor. Takipsizlik kararı verilmesiyle ilgili Adalet Bakanlığı’nın “acil soruşturma” başlatması gerektiği yönünde talepler vatandaşlar tarafından dile getirildi.

Diğer tarafta Medikal Park Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Sağlık Bakanı Koca’nın attığı tweeti alıntılanarak “yoksa bu işte bir iş var (mı)” yorumunda bulundu. Hastanenin faaliyetinin durdurulması sonrası 500’e yakın sağlık çalışanının günahı ne diyen Usta, süreçle ilgili tepkisini dile getirdi.

MUHARREM USTA: BU İŞTE BİR İŞ VAR (MI)

Tokat’ta özel hastanede yaşanan sağlık skandalıyla ilgili resmi twitter hesabından açıklama yapan Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, “Üzücü olayı öğrendiğin an derhal inceleme heyeti görevlendirdim. Ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulundum. Sürecin sağlıklı yürümesi adına genel müdürü görevden alarak yerine vekaleten atama yaptım. Tüm detayları Sağlık Bakanlığımız ile paylaştım. Her yerde olduğu gibi sektörümüzde de insanlıktan nasibini almamış bu gibi karakterler az da olsa çalışmaktadır.

Sağlık gibi yüksek empati gerektiren sektörümüzden bu gibileri temizlemek boynumuzun borcudur. Olayı duyduğum an genel müdürü görevden aldım suç duyurusunda bulundum ve derhal inceleme heyeti gönderdim. Konu ile ilgili her türlü desteği vererek gerekenin yapılması konusunda üzerimize düşeni yapacağımızdan emin olabilirsiniz.” İfadelerine yer verdi.

Yorumlar (4)
Takipçi 2 hafta önce
Soruşturma bireye özgü olmalıdır. Hastanenin genel işleyişini bozacak sorun varsa, gaz sistemi sorunu, ruhsat sorunu gibi, ancak bu durumda hastaneyi kapatabilirler. Eğer personele kızıp hastane kapatılacak olsa şimdiye kadar açık hastane kalmamalı idi.
vatandaş 2 hafta önce
Yapılan son derece yerinde ve dogru bir karardır mağdur varsa cezası olacak tespit olmayan o kadar usulsüz işler varki oluyor da yoksa siz hiç duymadı görmedinizmi kimden yanasınız .....
Arda 2 hafta önce
Ben söyleyeyim bu 2 şarlatanın yaptığını görüpde sessiz kalmak olabilir mi? Bu 2 kendini bilmez bunları yaparken hiç gören olmadı mı acaba? Bi an hastanın yerine kendimi koydum da Allah muhafaza. Size canımızı emanet ediyoruz. Hasta yakınlarının ziyaretinin kısıtlı olduğu bir alan da yalnız bu 2 mahlukatla biryerde elimiz kolumuz bağlı Allah muhafaza. Ayrıca savcılık hastaya dava açma izni vermemiş deniyordu haberde. Adalet bakanlığı yetkililerine sesleniyorum. Bi olay illa medyaya yansıması mı lazım? Hak aramak için. Sayın sağlık bakanım bu 2 şarlatan bir daha bu mesleği yapamasın.
EBE-HEMŞİRE 2 hafta önce
izmir Ödemiş'deki hastanenin diğer çalışanlşarının suçu nedir o zaman. O hastane neden kapatıldı.