PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Meclis Tatile Girdi! Sözleşmeli Personele Kadro ve EYT 2023’e Kaldı!

TBMM 26 Aralık pazartesiden başlayarak 3 Ocak Salı gününe kadar yasama faaliyetlerine ara veriyor. Ak Parti’nin kabul edilen grup önerisine göre 26 Aralık’a kadar gündemin ön sıralarına alınan teklifler tamamlanacak. Meclisin ara tatil kararıyla EYT düzenlemesi ve sözleşmeli personele kadro da 2023 yılına kalmış oldu.

Gündem 21.12.2022, 14:54 Cansu Polat
Meclis Tatile Girdi! Sözleşmeli Personele Kadro ve EYT 2023’e Kaldı!

100 binlerce çalışanın merakla beklediği sözleşmeli personele kadro düzenlemesi ile emeklilikte yaşa takılanlara ait düzenleme Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatil kararı alması sonrası 2023 senesine kaldı.

Ak Parti’nin grup önerisine göre; gündemin ön sıralarında yer alan tekliflerin 20,21, 22 ve 23 Aralık günü tamamlanması, bu tekliflerin tamamlanmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27,28 ve 26 Aralık 2022 Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri toplanmaması şeklindeki öneri kabul edildi.

EYT düzenlemesi henüz gündemin ön sıralarına alınmadığı için, söz konusu düzenleme bir son dakika değişikliği olmazsa 2023'te görüşülecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son olarak EYT ile ilgili yaptığı açıklamada "Bizim aralık içinde bitirip inşallah teknik çalışmaları bitirdikten sonra Meclis'te arkadaşlarımızla ve yüce Meclis'in kararına sunacağımız çalışmalar EYT ile ilgili tamamlanmak üzere. Eskiden dijital ortamda kayıtlar tutulmadığı için 8 eylül 99 öncesi olduğu için o yıl falan işletmede çalışmış sigortalı işçilerde bu çok yaygın, kayıt dışında kalanların da kayıt içine alınması, dijital ortama aktarılması konusunda çalışmalarımız sürüyor" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (8)
saglikci 1 ay önce
daha yeni tatilden çıkmıştı ne zaman tatile girdi. almanya gibi iş
Vatandaş 1 ay önce
Dedem düşman gelince ne yapmış hemen taaak topuuuuk güldür güldür skeci aklıma geldi şimdi bak. Baktılar işin içinden çıkılamayacak hemen ver tatili...adamlar kafalarına göre tatil yapar oldular. Aslında en tepedekilerin kendilerine çeki düzen vermesi gerekirki alt tabakanın da sorunlarını anlasınlar.
BANKER BİLO 1 ay önce
OOOO AĞALARIMIZ ÇALIŞARAK YORULDULAR TATİL HAKLARI TABİ YAPSINLAR TATİLLERİNİ. YAW ZATEN TATİLDEN DÖNELİ 2 AY OLMADI MI NE TATİLİ AĞALAR?
Hemşire ama erkek 1 ay önce
Avrupa uyum nedenli vekillerimiz Noel tatiline cikmislar.Umudumuz dinlenmiş hindiyi sindirmis bir şekilde hepsini bir birlerini yemeden gormek. Türkiye sizinle gurur murur duymuyor.
Yhs 1 ay önce
Yhs kadro bekliyor sayın vekiller umurunuzda değil sandıkta bizde gereğini yapacağız
Kadir 1 ay önce
Ak parti intihar etmeyi bile bilmiyor.
ötele ötele 1 ay önce
herşeyi ötele doğalgaz borcunu ötele işçiye memura ötele doları ötele sonra ne yapacan bilmiyorum valla gidiş iyi değil paran var doğalgaz borcunu niye ödemiyorsun da öteliyorsun demek ki deniz bitti kimi kandırıyorsunuz
ormancı 1 ay önce
orman cıları unutmayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.