Meclis Kararıyla Sağlıkçılara Mezar Yerleri Ücretsiz Olacak!

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar uyarınca Covid-19 pandemisi nedeniyle yaşama veda eden sağlık çalışanlarına mezar yerleri ücretsiz olacak.

Gündem 13.01.2021, 18:45 14.01.2021, 12:05 Güler Sağlam
Meclis Kararıyla Sağlıkçılara Mezar Yerleri Ücretsiz Olacak!

Büyükşehir Belediye Meclisi 2021 yılı Ocak ayı ilk toplantısı, Ömer Halisdemir Toplantı Salonu'nda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında yapıldı. Toplantıda 4’ü gündem dışı olmak üzere toplam 57 gündem maddesi görüşüldü. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MEZAR YERLERİ ÜCRETSİZ OLACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in başkanlığında yapılan Meclis toplantısında Şehit ailelerine ve Kovid19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık personellerine mezar yeri ücretsiz olması kararı alındı.

SAMSUN'DA MEZAR YERİ ÜCRETİ NE KADAR?

Öte yandan HABERTÜRK'de yer alan habere göre Samsun’da Kıranköy Mezarlığı’nda ölmeden önce “Aynı kişi en fazla 2 kişilik mezar yeri alabilir” ifadesiyle mezar başına 13 bin TL olması teklif edildi. Asri Mezarlığı aynı şekilde mezar yeri başına 15 bin TL olarak teklif edildi. Derecik Mezarlığı’nda 2. bölüm alanda cenaze yeri almak isteyen vatandaşlardan (cenaze olmadan) mezar yeri için adet başına 7 bin TL alınması teklif edildi. Ayrıca teklif meclisten geçerse 2020 yılında cenaze esnasında Derecik’te 150 TL olan yetişkin mezar yeri, 2021 yılında 170 TL’ye çıkacak.

TIKLAYIN

Komisyona havale edilen maddeler içerisinde yer alan, “Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında meftun bulunan şehidin anne ve babasının vefat etmesi durumunda ücretsiz mezar yeri teklifi” maddesi ile “Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın pandemi dönemi sürecinde yeni tip korona virüsü hatalığından dolayı vefat eden sağlık personeline Derecik, Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında ücretsiz mezar yeri tahsisi teklifi” maddeleri oybirliği ile kabul edilerek, komisyona havale edildi. Söz konusu maddeler diğer 53 madde ile birlikte komisyonda görüşülüp, karara bağlanmak üzere meclisin onayına sunulacak.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, komisyon toplantısının ardından Cuma saat 14.00’te toplanarak, komisyondan meclise havale edilen maddeleri ele alacak.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Adil 2 hafta önce
Allah aşkına, içinizde mantıklı bir kişi yok mu? "Bedava mezar yeri" ne demek, hiç düşünmüyor musunuz siz? Belediyeniz, sağlık çalışanlarına bir şey yapmak istiyorsa, örneğin "10 tona kadar sudan ücret alınmaz" veya "6 ay boyunca otobüs ücreti alınmaz" gibi ÖLÜMLE DEĞİL HAYATLA BAĞDAŞAN jestler yapabilir. kaş yaparken göz çıkarmanın lüzumu yok. Değil mi?
Aaa 2 hafta önce
Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim
Teşekkürler 2 hafta önce
Dirimiz değer görmedi. Ölümüz değer görsün...
BİR GARİP ÖLDÜ DİYELER 2 hafta önce
PAMUK DAHİL Mİ??
Gönül rahatlığıyla ölebiliriz artık 2 hafta önce
...
Nihat 2 hafta önce
Allah razı olsun. Bizi düşünen birileri çıktı. Güzel jest ????????????
Adalet ölmüş 2 hafta önce
Pamuk bedava mezar bedava. Ek ödemeyi beklemeyin. Nasıl bir dünya... Koyunlaştırılmış bir toplum
Hizmetli (Hezimetli) 2 hafta önce
MaşaAllah çok büyük bir başarı elde edilmiş gönül rahatlığıyla ölebiliriz artık hazır aşı olmuşken. ???? ???? ????
pansuman 2 hafta önce
yazık işte çok yazık yaşarken değil öldükten sonra vay be...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?