Maliye Bakanı Elvan: 4B'lilere Kadro 2021'de Gündemimizde Yok!

4/B’lilere yönelik TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda sorulan soru üzerine Maliye ve Hazine Bakanı Lütfi Elvan'dan açıklama geldi.

Gündem 21.11.2020, 01:16 21.11.2020, 12:22 Güler Sağlam
Maliye Bakanı Elvan: 4B'lilere Kadro 2021'de Gündemimizde Yok!

4/B personelleri üzen açıklama.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2021 yılı bütçesi geçtiğimiz gün görüşüldü. TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında 4/B'li kamu personellerinin sorunları gündeme geldi. Konuyu komisyonda gündeme getiren milletvekilleri şu soruları Bakan Lütfi Elvan'a yönlendirdi:

Oktay Gaytancıoğlu: "2021 yılı için ne kadar öğretmen alımı yapılacak? -özellikle önümüzdeki hafta 24 Kasım Öğretmenler Günü yaklaşıyor- Atanamayan öğretmenlerimize bir müjdeniz olacak mı? 4/B’li, lisans mezunu, sözleşmeli hemşireleri kadroya alacak mısınız?" 

TIKLAYIN

Erhan Usta: "4/B’de çok ciddi sıkıntı var, yaklaşık 400 bin çalışanımız var. Bunlar KPSS’yle işe girmişler, fakat çakılı kadro gibi bir şey yani işte yedi yıldan beri hiçbir şekilde yerlerinden kıpırdayamıyorlar. Bu çocuklar evlenemiyor, evlenmiş olanlar ayrılıyor, intihar edenler v ar. Yani hakikaten bu 21. yüzyılda olacak iş değil. Bir de işin daha kötüsü, bazı kurumlarda bu çözüldü, bazı kurumlarda hiçbir sorun yok ama birçok kurumda bu sorun var. Artı, daha sonra alınanların bir kısmı 3+1 kapsamında yani 3+1 yıl çalışanlar normal statülerine geçiyorlar ama dediğim gibi, geçemeyen 400 bine yakın insan var. Bu sorunun çözülmesi gerekiyor, bu konuda bir şey yapacak mısınız?"

BAKAN'DAN CEVAP GELDİ

4/B'li personeller için gelen soruya Bakan Lütfi Elvan şu şekilde yanıt verdi:

"4/B’lilere yönelik bir soru soruldu. Bizim, açıkçası, 2021 yılı programımızda bu noktada şu anda herhangi bir çalışmamız söz konusu değil ama tabii, arkadaşlarımız tekrar bakabilirler, gözden geçirebilirler, tekrar değerlendirebiliriz ve buna yönelik olarak da net bir şekilde size cevabımızı iletebiliriz arkadaşlar."

Bu açıklamasında Bakan Elvan, 4/B'li personeller için henüz bir çalışma olmadığını söyledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
Hemşire 5 ay önce
O zaman o koltukta oturmayın
Umut 5 ay önce
2023 de oy da YOOOOOKKKK...
Oy Moy 5 ay önce
Hacı zaten oy vermediğin halde koyu muhalif olduğun halde yalandan oy moy kaygısı komik
Cemal 5 ay önce
İLK SEÇİMDE DE OY YOK.
Nadir 5 ay önce
O zaman ne var. Sağlıkçılara unvan ayrımı yapulmadan 3600 vermekmi. Maaşların iyleştirilmesimi. Sabitlerin sgk yansıtılılmasmı. Bütün sağlıkçılar yorgun, kırgın bitkin.yıllardır.
ASE 5 ay önce
Senin gündeminde ne var sayın bakan aile hekimliğinde çalışan aseyim yani hemsireyimm adımıza ASe dediler on yıldır kadro bekliyorum 4a ymisiz yıllardır kadrolu hemşire arkadaşlarımla aynı işi yapmaktayım ama aynı haklara sahip deilim hemşire arkadaşım covid oldu bebegine eşine bulastirdi hastaneye kaldırıldı ölmek üzere dua istemiş dün benden Allahaskina ya halaaa ve halaaa oluyoruz ve kadro gündemimizde yokkk diyosunnnn sayinnnn bakannnnnn artık çıldırmak uzereyiz
aytekin ongün 5 ay önce
Allahınız yok Allahınız
Doğrusu 5 ay önce
Tepki verirken dozajı aşmayın. Eğer müslümansanız ALLAH tüm herkesin rabbidir. Eğer değilseniz inançlara saygı duyun ve bu alana burda girmeyin.
Kübra Akay 5 ay önce
Üniversite hastanelerine yeni ataman hemşireleri tecrübeleri olmadığı halde zorla covit yoğun bakımlarında çalışmaya zorluyorlar örneği cerrahpaşa tıp fakültesi ve personelden alınam covit örneği laboratuvara ulaşmıyor neden ? 4b çakılı kadroya tayin hakkı gelsin ! Sesimizi duyuralım 3+1 sistemine geçilsinnnnnnnnnnnnnnnnn
Recep Ergül 5 ay önce
4/b çalışanlarına eş durumu tayini hakkı verilmesi lazım sorunların acilen çözülmesi gerekir Devlete maliyeti olmayan çözüm
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?