Korona Hastasını Taşıyan Sağlıkçılar Darp Edildi!

Mersin Toroslar ilçesinde görev yapan 112 ekipleri, Akdeniz ilçesinde bulunan Toros Devlet Hastanesine Kovid-19 (+) hasta teslimi sırasında , kendisi de Kovid-19 (+) olan hasta yakınları tarafından önce tahrik edildi sonra ise saldırıya uğradı.

Gündem 24.08.2021, 10:09 24.08.2021, 10:10 Güler Sağlam
Korona Hastasını Taşıyan Sağlıkçılar Darp Edildi!

Edindiğimiz bilgiye göre dün öğle saatlerinde Toros Devlet Hastanesi acil bölümünde yaşananan olayda saldırıya maruz kalan personellerden Paramedik N.P 9 gün  ve A.T.T.  Ö.A. ise 7 gün rapor alarak hasta yakınlarından şikayetçi oldular.

saglikpersoneliHABER.NET diyor ki;

Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin Koca;

Geçtiğimiz gün Burdur'da yaşanan sağlık personeline darp olayının ardından mealen "Değerli halkımız, hizmet aksıyor bu yüzden sağlıkçıları dövmeyin. Bunları dövmeyin ki size daha iyi hizmet etsinler sonra karakoldu tutanaktı uğraşıyorlar yine siz bekliyorsunuz. Mağdur oluyorsunuz " açıklamanızla vatandaşlarınızdan alkışı aldınız. Daha da çok alkışlasınlar sizi, gözümüz yok. Yalnız personeliniz artık dayak yemekten bıktı, usandı. Bilginize..

Öte yandan yine burdurda yaşanan olayla ilgili yaptığınız açıklamaya meslektaşınız Dr. Mustafa Orhan DUYAR'ın yorumunu da bilginize sunuyoruz.;

"Hastaya hastalığını takip edeceğiz diyorsunuz. Hasta her seferinde başka sıkıntılar ile geliyor. Siz her seferinde takip ediyorum diyorsunuz. Sizce bu hastanın akıbeti ne olur? Bakanım sıkıntılar büyüyor, hasta artık takip değil, tedavi bekliyor." 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
geser 2 ay önce
hizmet aksamasın diye dayak yemeyelim öylemi bu mantıkla yani hizmet aksamayacaksa dayak da yiyebiliriz doğrumu anladım ?kimse kusura bakmasın vatandaş falan demem hasta demem beni dövecek olanı ben daha çok döverim nedir la bu bir ağzımıza yapmadıkları kaldı.
Sağlık 2 ay önce
Vatandaşın oyu personelin oyundan daha fazla siz kendinizi bakanin yerine koyun acaba hangi tarafta olurdunuz....artık siyasetin yeni dönemi bu oy kimde haklı da o ağa da o paşa da...
tunkay 2 ay önce
gelmis gecmis en acimasiz insansin biliyorsun demi haklar haram olsun umarim cehennemde yanarsin
sağlıkçı 2 ay önce
sağlıkçı çoluğunu cocuğunu bırakıp hizmet veriyor kim için vatandaş için. vatandaşın yaptığına bak. covid hastalarına 1.derece yakınları bile yaklaşmazken. sağlıkçının sağlığı herşeyin önüne koyulmalı
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?