Kocaeli Şehir Hastanesinde Raporlu İşçiyi İşten Attılar İddiası!

Kocaeli Şehir Hastanesi inşaatı devam ederken, her hafta yeni bir iddia ile gündeme gelmeye devam ediyor. Son iddiaya göre, İnşaatta çalışan Rıdvan S, Sağlık Bakanlığı tarafından şantiyede yapılacak denetim öncesi raporlu olmasına rağmen işten atıldığını iddia etti.

Gündem 25.11.2019, 13:23 25.11.2019, 20:26 Güler Sağlam
Kocaeli Şehir Hastanesinde Raporlu İşçiyi  İşten Attılar İddiası!

İşten atıldığı iddia edilen Rıdvan S, “Çünkü ben o heyete yapılan bazı işlerin hatalı olduğunu ve sorun yaratabileceğini söyleyecektim” dedi. 

TIKLAYIN

Ana yüklenicisi Gama ve Türkerler olan, yüklenici firma Algoritma-EMU tarafından yapılan Kocaeli Şehir Hastanesinde nisan ayından bu yana elektrik ustası olarak çalışan Rıdvan S, Sağlık Bakanlığından bir ekibin şantiyeye denetime gelmesinden önce işten atıldı. İş kazası geçirip raporlu olmasına rağmen işten atılan Rıdvan S, şehir hastanesinde yaşadıklarını ve ihmalleri  anlattı.

“RAPORLU OLMAMA RAĞMEN…”

Ücretlerinin sürekli geç yattığı için problem yaşadıklarını söyleyen Rıdvan S, 11 Kasım günü yaptıkları eylem sonrası öne çıkan işçilerin teker teker işten çıkarıldığını belirtti. Kendi isteğiyle işten çıkan işçilere verilen sözlerin hâlâ yerine getirilmediğini belirten Rıdvan S, kendisinin de eylemde hakkını aradığı için işten çıkarıldığını belirtti. İşten çıkarılmasının tesadüf olmadığını söyleyen Rıdvan S, “Sağlık Bakanlığından denetime gelecekleri günün öncesi beni apar topar işten atmak istediler. Çünkü ben o heyete yapılan bazı işlerin hatalı olduğunu ve sorun yaratabileceğini söyleyecektim. Bunu söylememi istemedikleri için beni işten çıkardılar. Akşamın bir vakti şantiyeden çıkamayacağımı söyledim, ardından iş kazası geçirdim. Raporlu olmama rağmen beni şantiye dışına çıkarmak istediler, kabul etmedim. Bakanlık yetkilileriyle karşılaşmamam için sabah hemen apar topar beni şantiye dışına çıkardılar” diye konuştu.

"SENİ İLGİLENDİRMEZ, SEN İŞİNE BAK!"

Algoritma-EMU isimli taşeron firmanın yaptığı bir kısım işlerin sorunlu olduğunu ve ileride problem yaratabileceğini söyleyen Rıdvan S, “Doğru düzgün bir denetim yok, yapılan denetimlerde eksiklikleri göstermiyorlar. Taşeron firmaya bu eksiklikleri söylediğimde ‘Seni ilgilendirmez, sen işine bak’ dediler” dedi. Çalışmaya devam eden arkadaşlarına da seslenen Rıdvan S, “Taşeron firmalar bizi sömürüyordu, sömürmeye de devam edecek. Sömürüye karşı başkaldırdığım için işimden oldum ama geride kalan arkadaşlarım mücadelelerini sürdürüp, haklarını savunsunlar” dedi.

Yorumlar (0)
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?