Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ek ödeme açıklaması: Sağlık çalışanları arasında ayrım yapmak haksızlıktır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sağlık çalışanlarına yapılan ek ödemelerdeki farklılıklara tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, ''Bugün Avrupa'nın en güçlü sağlık ordusu bizde. Eve gitmediler, bazıları hayatlarını kaybetti. Hepsine şükran borçluyuz. Sağlık çalışanları arasında ayrım yapmak haksızlık olur'' dedi.

Gündem 10.06.2020, 11:56
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ek ödeme açıklaması: Sağlık çalışanları arasında ayrım yapmak haksızlıktır

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP lideri, ''Sağlık çalışanları arasında ayrım yapmak haksızlıktır'' dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA EK ÖDEME

Bugün Avrupa'nın en güçlü sağlık ordusu bizde. Eve gitmediler, bazıları hayatlarını kaybetti. Hepsine şükran borçluyuz. Dilek hemşireyi unutmadım. En çok beni sarsan Dilek hemşire oldu. Bu virüsün hem dayanışma kültürümüzü hem acıları paylaşmamızı sağlayan bir özelliği olduğunu unutmamamız lazım. Kimlik, siyasi görüş tanımıyor. Mücadele etmek hepimizin ortak görevidir.

Sağlık çalışanları arasında ayrım yaparsan haksızlık yapmış olursun. Tıbbi sekretere, güvenlik görevlilerine, sağlık işçilerine, hasta bakıcılara, hastaların yemeğini hazırlayan aşçılara, radyoloji teknisyenlerine ek ödeme verilmedi. Bunlar doğru değil. Devletin saygınlığına gölge düşürür. Yardım yapacaksan hepsine yap, ayrımcılık yaparsan sen devleti iyi yönetemiyorsun anlamına gelir.

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

TIKLAYIN

Yüzbinlere iş yeri kapanacak, milyonlarca insan işsiz kalacak, ne yapalım, bundan nasıl beraber çıkarız diye görüşülmesi lazım. Bir toplantı yaptılar sadece yandaşlar çağrıldı. Ziraat Odaları Başkanı, Eczacılar Odası Başkanı, TTB Başkanı çağrılmaz mı? Bunlar vatan haini mi? Çözümü anlatacaklar sen de oturup bakanlarınla birlikte dinleyeceksin.

Bütün okullar kapandı, onbinlerce kantin kapandı. Berberler kahveler kapandı. Sosyal devlet olarak biz bu önlemleri aldığımızda ortaya çıkan sorunları nasıl çözeriz diyecektiniz.

Faizi düşürdüm kredi alabilirsiniz, borçlanabilirsiniz dediniz. Hadi borç veriyorsun, bir çeki ödenmemiş bir kişinin bankadan kredi alma ihtimali yok. Madem ki böyle bir bela var gelin sicil affı çıkaralım, gerekirse vatandaş kredisini alsın dedik. Yapmadılar, çünkü biz söyledik.

Vatandaşın dükkanını kapatıyorsan, diyeceksin ki 'devlette israfa son vereceğim'. İsraf genelgesi çıkar dedik, 'Bizde israf yoktur' diyor. Ben söylemiyorum, sayın Bülent Arınç söylüyor. 'İsrafın önünü alsak sizden vergi almamıza gerek kalmaz'. Doğru söylüyor. Har vurulup harman savrulan bir süreci yaşadık.

Bütçe konuşulurken koronavirüs yoktu. Yeni bir bütçe yapmamız lazım. Sosyal devleti ayağa kaldıralım, vatandaş bize güvensin dedik bu da olmadı.

Yüzbinlerce iş yeri kapandı. Yapılan doğruydu. Peki evine gönderdiğiniz kahveciye naptınız? Biz olsaydık, evinde otur, rahat otur, senin 3 aylık kiranı ben ödeyeceğim devlet olarak derdik. Bu devlet için büyük bir yük değil.

Esnafın başına bela olan bir stopaj vergisi var. Kira gelirini ben elde etmiyorum, git mal sahibinden al alacaksan. Bunu da kaldıralım dedik. Bu konuda kanun teklifini CHP verdi. Bunun takipçisi ben de olacağım siz de olun. Kaldırılması için kim el kaldırmıyorsa kara defterin bir köşesine yazın.

Yorumlar (2)
sag74 5 ay önce
bBU İKTİDAR SAGLIKCILARDAN ZOR OY ALIR BU GİDİŞLE SAGLIKCILARI MAAŞ KONUSUNDA HEP MAĞDUR ETTI DOKTORLAR DIŞINDAKI PERSONELİ
Türker akbulut 5 ay önce
Bursada bir saglik calisani olarak sayın kilicdaroglunada lütfen önce işten atılan binlerce gerek İbb gerekse diğer belediyelerde ki işçi kardeşlerimizi bir an önce şartsız on koşulsuz ise iade edin onların da cocuklari var belkide aylarca işsiz kaldılar sağdan soldan para dilendiler peki suçları ne idi acaba herbirinin adlı soruşturması yapılıp belediyelere alınmış ilk önce bu isi çöz derim ama saygıdeğer anamuhalefet liderimize saygi da kusur etmem çünkü o bir siyasi partiyi temsil ediyor millet iradesi ile seçilmiş saygideger kemal kilicdaroglu milletvekilim ek ödemeler konusunda da inşAllah bütçe gerçekleri diye birşey var onlar gözetilmesi gerek burdada emsal imize ne isr e maaşların sabitlensin döner sermaye tamsmen kaldırılması için mucadele verilmesi gereknezmi devlette ek odeme nedir ben şahsen istemiyorum verdiğine hamd olsun ilave hariç maas toplamlarim 5200 ha belki bakanligimiz 500 ile 1000 tl belki zam yapar seyyanen döner sermayeyi tamamen kaldırır devletimiz saygıdeğer milletvekilimiz kilicdaroglu zor bir donemecten geçiyor bizim ek ödemenizi çözecek birinci makam saglik bakanligimiz dır ben bu kadar işsiz kardeşlerimiz varken bu kadar atanamayan insanlar varken ek ödemem artsın demeye haya ederim bence sabitlensin gece nöbetleri iki kat ödensin uzmanların maaş belli seviyede olsun donerden tamamen kurtulalım yerine tazminat formu yani bir kişi acilde ise acil tazminati olsun hastane gelirlerinde ise devletimiz döner sermaye kaldırılırsa sgk dan oluşacak bütçe artışı ile hastanelere katki ödemesi yapabilir bunu harici türkiyenin bu zorlu süreci de ilk iş işsiz insanların iş bulmasisidir toplumsal refah böyle sağlanır bunun içinde duyarlı olan ana muhalefet partisi liderine tıpkı cumhurbaşkanımıza gisterdigimiz saygıyı gosteririz bize bu yakışır bizim gerçekten birlik ve beraberlikle atlatamayatak sorun yok bakın ihalar sihalar yerli solunum cihazlari arcelik baykar vs diğerleri birlik oldu şimdi siparişler e yetişemiyor farklılıklar imiz zenginligimizdir boşunamı denildi bu ülkedeki hammadde demir bakır çelik vs böyle ihalar sihalari yerli sonum cihazlarını marmaray 3 havalımanini yapan yüzlerce muhendisimizin emrinde ülke kalkınması için şimdi birlik zamanı şimdi devlette tasarruf zamanı buda benim fikrim döner sermaye kaldirilsiiiiiiiiiiiinnnnnnn
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?