Karantinayı İhlal Eden Vatandaş: 'Doktorları boş yere dövmüyoruz'

Edirne'de, kızı koronavirüse yakalanan ve temaslı karantinasında olması gereken Süleyman Hızmalı, aile sağlığı merkezine giderek, ilaç yazdırmak istedi. Durumu fark edip, ilaç yazmayan Uzm. Dr. Mehtap Büyük Ateş, kendisine 'Doktorları boş yere dövmüyoruz' diyen Hızmalı hakkında 'beyaz kod' uyarısı verdi.

Gündem 21.09.2021, 22:11 Zeynep Elmalı
Karantinayı İhlal Eden Vatandaş: 'Doktorları boş yere dövmüyoruz'

Barutluk Mahallesi'ndeki Muradiye Aile Sağlığı Merkezi'ne, saat 15.00 sıralarında giden Süleyman Hızmalı, aile hekimi Uzm. Dr. Mehtap Büyük Ateş'e kimliğini vererek, kızına ilaç yazmasını istedi. Kimlik bilgilerini sisteme giren Ateş, Hızmalı'nın kızının koronavirüse yakalandığını öğrenerek, "Sizin karantina altında olmanız gerekiyor, bu durumda ilaç yazamam. Lütfen dışarı çıkın" dedi.

'BEYAZ KOD' VERDİ

Süleyman Hızmalı'nın ısrarı nedeniyle doktor ile aralarında tartışma başladı. Bu sırada Hızmalı, Dr. Ateş'e "Doktorları boş yere dövmüyoruz" dedi. Bunun üzerine Ateş, 'beyaz kod' verdi. Polis ekipleri ise kısa sürede odaya geldi. Ateş'in şikayeti üzerine gözaltına alınan Hızmalı, polis merkezine götürüldü. Şikayetçi olan doktor Ateş de ifade vermek üzere emniyete gitti.

Uzm. Dr. Mehtap Büyük Ateş, sözlü şiddete uğradığını belirterek, "Karantinada olması gereken kişiye ilaç yazamayacağımı söyledim. Sözel şiddete uğradım, 'beyaz kod' verdim. Arkadaş da 'Doktorları boşuna dövmüyoruz' dedi bana. Bana sözel şiddet uyguladı, 'Bu ilacı yazacaksın' diye tehdit etti. Ben de 'beyaz kod' verdim" dedi.

Süleyman Hızmalı ise kızının koronavirüse yakalandığını söyleyip, "Kızım bu yüzden dışarı çıkamıyor. 14 gün de geçti; zaten çift aşılı olanlar dışarı çıkabiliyormuş, dedim. O da 'Hayır sen ve senin aileni bir daha buraya sokmam' dedi. Ben saldırmadım, sözlü tartışma oldu" diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
DAM66 1 ay önce
SONRA NİYE DOKTOR YOK DERLER.. NİYE OLSUN Kİ. HERKES ÖZELE KAÇIYOR. KAÇAR. ÖZELDE HEM PARA VERİRLER HEMDE KUZU KUZU BEKLERLER VE KURALLARA UYARLAR. NE OLUR BU ODUNLARI VE HAYVANLARI HASTANELERE ALMAYIN.....
erkek doktor 1 ay önce
yiyorsa kendi cinsine bunu dersin, bayan ve gariban görünce kendini adam sandın heralde covidli mikrop
CovidAcil 1 ay önce
Bakan efendi kalkip da saglikcilar emrinizdedir derse olacagi budur!
Evettt evetttt 1 ay önce
Sen bir karaktersiz haysiyetsizsin sizi adam yerine koymamak gerek.
Murty 1 ay önce
Veterinere gitmedi gereken adam nerelerde dolaşıyor
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?