PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Kamu kurumlarında uzun zamandır unutulan terim: LİYAKAT!

Uzun zamandır kamu kurumlarında yapılan görevlendirme ve atamalarda mülakat unutulurken liyakat terimi ise artık hatırlanmaz oldu.

Gündem 11.04.2022, 14:51 12.04.2022, 00:17 Cansu Polat
Kamu kurumlarında uzun zamandır unutulan terim: LİYAKAT!

Konuyla ilgili Bağımsız Büro Sen Genel Başkanı Erkut Demirci yaptığı açıklamada liyakat yerine artık Siyasal referansların ve kurumlardaki yetkili sendikanın yöneticisi olmanın yeterli kriter olarak baz alındığını ifade etti.

Bağımsız Büro Sen Genel Başkanı Erkut Demirci ayrıca şunları belirtti:

"Devletin dini adalet, adaletin temeli ise LİYAKATtir! 

Kamu Yönetiminde siyasallaşma ve kayırmacılık devam ettiği takdirde "kaos" kaçınılmazdır. 

Bu sebeple,

Kamu personelinin işe girme ve görevde yükselmelerinde taraflı bir uygulama olarak görülen ve doğrudan siyasal torpili çağrıştıran MÜLAKAT uygulamasından vazgeçilmeli, kamu görevlisi olma koşullarını taşıyan herkes cinsiyet, inanç farklılığı, etnik kimlik ya da siyasi görüş ayrımı yapılmadan kamuda istihdam edilmelidir. 

Hasılı;
Mülakat Değil Liyakat" dedi.

Yorumlar (3)
saglikci 1 ay önce
liyakat kamuda var tabi bakın ağrıda ne güzel iftar veriliyor. işte bunlardan seçiyorlar idarecilerimizi ne güzel. amma abartıyorsunuz.
Serdar 1 ay önce
Biz ülkücülerimi alacaktım elbette solcuları ise alacaktım diyen adalet bakanı zamanında liyakatımi gozetiyordu şimdi herkes ülkenin bir yerinde olan olayı anında biliyor. Ak parti zamanında en yüksek liyakat sağlanmıştır, diğerlerinin zamanında biliyoruz şimdiki zamanında bile islettikleri belediyelerde ne kadar liyakata uyduklarını görüyoruz. İktidar olduklarında yapacakları kıyımı hayal etmesi zor değil, açıkça söylüyorlar kinle doluyuz acımayacagız diye siz keMalın şirin gözükmeye çalıştığına bakmayın onlar zalimlerin önde gideni
Ya gavs. 1 ay önce
Depremle konuşanlar yönetiyorlar bizi.Sen de buna inanıyor ve savunuyorsan sende de yöneticiolabilirsin demektir. liyakat anlayışı bu malesef.
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?