Kadroya Geçen İşçileri Sevindiren Uygulama... 2021 TİS, Seyyanen Zam, Yüzdelik Dilim!

Sürekli işçi son dakika haberleri: Çorum İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık tesislerine gönderilen resmi yazıda, sürekli işçi statüsünde çalışmakta olan personellerin tayin yani görev yeri değişikliği taleplerinin alınacağına yer verildi.Öte yandan kamu müessese ve kuruluşlarında çalışan 4/D statüsünde bulunan taşeron işçi görüşmelerinin 2020 senesi içerisinde yapılması bekleniyordu. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türk İş Sendikası’nın asıllaştıracağı görüşmelere ait son ayrıntı ise taşeron işçilerin azıcık daha bekleyeceği doğrultusunda. Peki taşeron işçiler için süreç ne zaman başlayacak, nasıl sona erecek?

Gündem 28.03.2021, 17:26 Güler Sağlam
Kadroya Geçen İşçileri Sevindiren Uygulama... 2021 TİS, Seyyanen Zam, Yüzdelik Dilim!

Çorum Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilgili işyerlerine gönderilen resmi yazıda taşerondan kadroya geçen işçileri sevindiren önemli bir karar geldi. Ayrıca kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin toplu iş sözleşmesi tarihine ilişkin basında bazı değerlendirmeler yer almaya devam ediyor. Kamuda çalışan taşeron işçiler adına en önemli başlıklardan bir tanesi seyyanen zam iddiaları. Maaşlara doğrudan yansıtılması talep edilen zam ile ilgili Çalışma Bakanlığı'ndan da Türk İş Sendikası'ndan da resmi açıklama gelmedi.

TAŞERON İŞÇİ SON DAKİKA HABERLERİ! TAŞERONU SEVİNDİRECEK KARAR!

Bilindiği üzere taşeron işçi kadrosundan sürekli işçi kadrosuna geçirilen personellerin yer değiştirme talepleri alınmıyordu. İşçiler tayin taleplerini dile getirirken bu konuda bir uygulama Çorum'dan geldi. Gelen son dakika bilgisine göre Çorum İl Sağlık Müdürlüğü, gönderdiği yazıda sürekli işçi kadrosunda çalışan personellerin yer değişikliği talebini alacaklarını söyledi.

Söz konusu yazıya baktığımızda sürekli işçi kadrosunda çalışan personellerin tayin taleplerinin alınacağına yer verilirken , KHK ile kadroya geçenler hariç gibi bir ifadeye yer verilmedi.Diğer il ve kurumlarda çalışan personeller de söz konusu uygulamadan faydalanmak istiyor.

YÜZDELİK DİLİM VE SEYYANEN ZAM

Kamuda çalışan taşeron işçiler adına en önemli başlıklardan bir tanesi seyyanen zam iddiaları. Maaşlara doğrudan yansıtılması talep edilen zam ile ilgili Çalışma Bakanlığı'ndan da Türk İş Sendikası'ndan da resmi açıklama gelmedi.

Yüzdelik dilim konusunda ise işçilerin elinin oldukça güçlü olduğu düşünülüyor. Özellikle yargı kararlarının işçilerin lehine olması, konunun TİS masasında konuşulması durumunda işçiler adına önemli hakların elde edilmesini sağlayabileceği yönünde.

TAŞERON İŞÇİLER ADINA TİS TARİHİ

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin maaşlarına yapılacak zam oranlarından tayin hakkına kadar uzanan tüm yeni haklar 2021 TİS ile netlik kazanacak.

Bu görüşmelerin en önemli yanı ise işçilerin taleplerini masada ilk defa söyleyecek olması. Oldukça önemli olacak ve uzun bir süre sürmesi beklenen taşeron işçi görüşmelerine ilişkin son değerlendirmeler görüşmelerin yaz ayları öncesinde başlayacağı yönünde.

Uzmanlar tarafından ele alınan taşeron işçi toplu iş sözleşmesinde görüşmelerin Haziran 2021 sonuna doğru başlaması öngörülüyor. 2021 TİS kararlarının ise Temmuz ayına sarkması kuvvetle muhtemel. Daha önceden yapılan bir açıklamada ise TİS toplantısının birkaç ay sürebileceği yönündeydi.

Takvim

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Sağlıkçı 6 ay önce
Sağlık memurluğundan 4d işçiliğe mi geçsek. Her istedileri oluyor
maraşlı 6 ay önce
ben sizi sağlıkçı sayfası biliyordum torpilli taşeron sayfası çıktınız ya
Hemsire 6 ay önce
Hemsireyim.Gecim sıkıntısı çekiyorum.temizlik işçisi kadrosuna nasıl gece bilirim.
İşçi 6 ay önce
İşçi kadar başınıza taş düşsün dese işçiler ne derdiniz ne bu işçi düşmanlığı sağlıkçılarda ayıp ayıp sizin maaşınızdan kesip onlara vermiyorlar.
BJK 6 ay önce
yuh artık bizler sınavlara girip eşimizi ailemizi çocuğumuzu bırakıp memur olabilmek için başka illere gittik gece gündüz ders çalıştık.adamlar depeden inme işçi oldular hz.ömer in adaleti bu değil...
Karşılığı Döner Sermaye 6 ay önce
Sağlıkcının alın teri döner sermaye sağolsun, nasılsa karşılığı var. Sağlıkcıya yok geriye ne kalıyorsa herşeye var. Doktora var İşçiye var giderlere var varda var...
Falancı 6 ay önce
Neden yalan söylüyorsun ? Niye bu kadar velveleci siniz ? Dr um performans almıyorum. Çünkü dağıtılabilir para yok. Dr la kafanızı bozacağınıza bakanlıkla siyasetle sendikaya bozun. Hakkımızı çalan onlar
hakkı 6 ay önce
önceden müdürden fazla maaaş alan şöförler vardı ya şimdi de aynısı olacak.Gün gelecek hekimden fazla maaş alan işçi olacak.MaşAllah devlet baba her istediklerini yapuıyor.Neden acaba????
Taşeron işçi 6 ay önce
Allah a kulluk edin lütfen biz tuvalet kağıdı yüzünden fırça yerken siz zalim gülücükler saçmaya devam ediyor bizi aşağılayıcı sözler söylerdin iz oysaki sizinde anne ve babanın ızın bizim gibi emek veren bir işçi olduğunu çoktan unuttu nuz galiba öyleyse siz anne karnından okumuş olarak alim doğmadınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?