Kadın Doğum Uzmanı Profesöre Toplu Taşımada Büyük Ayıp: İzin Belgesi Olduğu Halde Zorla İndirildi!

Prof. Dr. Kadir Güzin, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Jinekolojik Onkoloji Uzmanı. Prof. Dr. Güzin, 65 yaşından büyük olduğu gerekçesi ile toplu taşımadan indirildi.

Gündem 25.01.2021, 11:27 25.01.2021, 12:42 Güler Sağlam
Kadın Doğum Uzmanı Profesöre Toplu Taşımada Büyük Ayıp: İzin Belgesi Olduğu Halde Zorla İndirildi!

Kendisine yapılan muamele nedeniyle çok üzüldüğünü dile getiren Prof. Güzin, toplu taşımadaki vatandaşların kendisine sahip çıkmak yerine, “İşe geç kalıyoruz çabuk in” demelerine “Biz sağlıkçıları alkışlamayla olmuyor” ifadeleriyle tepki gösterdi.  

Toplu taşımadan izin kartını göstermesine rağmen indirildiğini belirten Prof. Güzin, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:  

Değerli arkadaşlarım, 

Ben 65 yaşında hekim, hocayım. 

Bugün İstanbul Ataşehir'de 19E belediye otobüsüne bindim.  

TIKLAYIN

İstanbul kartımı, hekimlik kartımı ve üniversiteden aldığım izin kartını göstermeme rağmen beni otobüsten indirdiler. Ayrıca otobüsün içindekiler dahi bana sahip çıkmadı.

"ÜZERİME YÜDÜRÜLER"

‘Doktor bey otobüsten in işimize geç kalıyoruz’ diye üzerime yürüdüler. İstanbul kart 65 yaş üstünü doktor ve vatandaş diye ayırmıyor. Biz sağlıkçıları alkışlamayla olmuyor. Bunu herkese bildirmenizi istiyorum. Üzüldüğüm şey binlerce hastayla gece gündüz ilgilenmeme ve 450 üstünde asistan, doçent, profesör yetiştirmiş olmama rağmen, bu toplum bu kadar duyarsız ve nankör olabilir mi? 

"RESMİ BELGEYİ KABUL ETMEDİLER"

İçişleri Bakanı bu yasayı çıkarırken resmi belgeyi bir otobüs şoförü bile kabul etmiyor. Bu durum beni ziyadesi ile üzdü.  

Sevgi ve saygılarımla Prof. Dr. Kadir Güzin. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Sayın Hocam 4 ay önce
Ne yazık ki toplumun azımsanamayacak bir kesiminin duyarsızlığı,cehaleti, saygısızlığı nedeniyle, ben de benzer bir tepkiyle karşılaştım. Anestezi teknikeriyim, henüz meslek hayatımın ortalarındayım. Görünen o ki, bu hoşgörüsüzlük, hoca-talebe ayırt etmeksizin süregeliyor. Üstelik sizin gibi bir biliminsanı'na yapılan bu vehameti kınıyorum.
Sartorius21 4 ay önce
Dayı sen ne diye toplu taşıma kullanıon ki koskoca prof olmuşsun ama seni anlayamayanlardan anlayış bekliyorsun... Atla porschene git işine
Mustafa 4 ay önce
Bilime, bilin adamına, okumuşa saygı kalmamış bu dönemde. Bu zihniyeti ayakta alkışlıyorum, bravo başardınız ????????????????????
İnsan 4 ay önce
Değerli çok kıymetli sayın hocam böyle durumlar biz sıradan insanlar için normal siz tabi daha önce hiç olumsuzlukla karşılaşmadığınız için üzülmüşünüzdür geçer kabire girince...
saglikci 4 ay önce
Bu nasil bir hitaptır sadece kullanici ismin ^İnsan^ belli ki yoksa söylediğin bu cümle hadsizlik cumlesidir
Sertan Emre 4 ay önce
Halbuki bizde senin gibi kendimizi kurbağa değerinde görebilsek üzülmeyeceğiz
daş 4 ay önce
Böylesine zor bir dönemde sağlık çalışanlarına saygı göstermek gerek ama malesef ,umarım daha zor gunler gelmez sağlıkçı kolay yetişmiyor.halk adına kusura bakma hoca
daş 4 ay önce
hadi biz sağlığın alt takımı bizi sallamıyolar size yapılırmı bu DR.Bakanlığı sahip çıkıyor hocam size otobus sıze yakışmaz
Ha1971 4 ay önce
Malesef ortalık cahil insanlarla dolu. Bunlar izin kağıdının ne olduğunu bilmez. Sonra bilim insanlarına saygısızlık yaparlar. Kendilerini insan sanan bu kişilerin önce yüzünü gözünü sürtmek gerek adam olana kadar.
aydın al. 4 ay önce
65 yaş üstü vatandaş hastalık nedeniyle hastaneye gelmiş ama otobüsler evlerine gidecekken almıyor. yasa çıkartmış olmak için insanları mağdur mu etmek gerekir. nasıl neyle dönecek o gariban insanlar. ceplerinde taksiye verecek paraları varmı diye düşündüler mi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?