Kadın Doğum Hastanesi Memurunu Öldükten Sonra İşe İade Ettiler!

Diyarbakır Kadın Doğum Hastanesinde memur olarak çalışan SES üyesi Mücahit Karataş, 675 Kanun Hükmünde Kararname ile 29 Ekim 2016 tarihinde ihraç edilmişti. Karataş vefat ettikten sonra işe iade edildi.

Gündem 15.11.2019, 14:57 15.11.2019, 15:01 Güler Sağlam
Kadın Doğum Hastanesi Memurunu Öldükten Sonra İşe İade Ettiler!

Diyarbakır Kadın Doğum Hastahanesi’nde memur olarak çalışırken 2016 yılında KHK ile ihraç edilen, hastalandıktan sonra maddi imkansızlıklar nedeniyle açılan kampanya ile tedavi edildiği sırada yaşamını yitiren Mücahit Karataş’ın OHAL Komisyonu’na yaptığı başvuruda bugün sonuç çıktı. 18 Eylül 2017’de ölen Karataş’ın başvurusunun kabul edildiği ve işine iade kararı verildiği öğrenildi.

TIKLAYIN

Diyarbakır Kadın Doğum Hastahanesi’nde memur olarak çalışan Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) üyesi Mücahit Karataş, 675 numaralı Kanun Hükmünde Kararname ile 29 Ekim 2016 tarihinde ihraç edildi. Üç çocuk babası olan ve beynindeki ur nedeniyle rahatsızlığı bulunan Karataş’ın hastalığı ilerlerken, arkadaşları kampanya düzenleyerek ameliyat olmasını sağladı. Ancak Karataş, 18 Eylül 2017 tarihinde beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. 

Cenazesi Silvanlılar Derneği’nin ayarladığı bir otobüs ile Diyarbakır’a getirilip defnedilen Mücahit Karataş’ın işe iadesi ile ilgili başvurduğu OHAL Komisyonu’nda bugün karar çıktı ve işe iade edildiği belirtildi.

Yorumlar (1)
Allah'ın cezaları... 1 yıl önce
Allah'ın cezaları....
3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?