PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

İstirahat Raporu İçin Para İsteyen Doktor Açığa Alındı

Buca Seyfi Demirsoy Eğitim Araştırma Hastanesinde görevli bir hekimin, kendisinden istirahat raporu isteyen vatandaştan para istediği yönündeki görüntülerin ardından açığa alındı.

Gündem 24.10.2022, 19:40 25.10.2022, 23:14 Cansu Polat
İstirahat Raporu İçin Para İsteyen Doktor Açığa Alındı

İstirahat raporu için para istediği görüntülerin sosyal medyada yayınlanması sonrası İzmir İl Sağlık Müdürlüğü hekim hakkında inceleme başlatarak açığa aldı.

Hekimin açığa alınması ile ilgili Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada:

"Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan bir hekimin istirahat raporu için para istediği görüntülerin sosyal medyada yer alması üzerine adı geçen hekim hakkında İl Sağlık Müdürlüğümüzce inceleme başlatılmış olup, ilgili açığa alınmış ve eş zamanlı adli makamlara da konu hakkında bilgi verilmiştir. Sağlık camiası içerisinde etik olmayan, suç unsuru teşkil edecek her türlü davranışa ve olası eyleme karşı yaptırımlarımızın ve disiplin sürecinin işletileceği bilinmelidir.


İstirahat Raporu İçin Para İsteyen Doktora Ev Hapsi - TIKLAYINIZ.


Kamuoyunun bilgilerine sunulur."

Yorumlar (1)
112 1 ay önce
HASTA OLMAYANA SIRF İSTİYOR DİYE RAPOR PARALI OLUNCA SUÇ DA PARASIZ OLUNCA SUÇ DEĞİL Mİ ? HER ŞEKLİ ETİK DEĞİL VE SUÇ.
BAZI HASTALAR RAPOR ALMAYI KENDİN DE HAK GÖRÜYOR, HEKİM İLE KAVGA EDİYORLAR . RAPOR VERİLSİN DİYE ARAYA GİRMEYEN YOK . BU KİŞİLER DE SUÇ İŞLEMİYOR MU ? HEKİMİ SUÇ İŞLEMEYE TEŞVİK ETMİYORLAR MI ?