PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İntihar Eden Paramediğe Sebep Gösterilmeden Ağır Yaptırım Uygulandı

İzmir’de paramedik olarak görev yapan Can Dursun Yeşil’in mobinge maruz kaldığını ileri sürerek intihar teşebbüsü sosyal medyada da BÜYÜK TEPKİ TOPLAMIŞTI.

Gündem 26.08.2021, 09:50 Güler Sağlam
İntihar Eden Paramediğe Sebep Gösterilmeden Ağır Yaptırım Uygulandı

Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, sağlık çalışanlarına uygulanan mobbingi kınadı.

Türk Sağlık Sen üyesi ve işyeri temsilcisi paramedik Can Dursun Yeşil maruz kaldığı baskıdan dolayı intihar teşebbüsünde bulunmuştu. Yaşanan olay hakkında açıklama yapan Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, bu işin takipçisi olacaklarını belirterek, “Eğer bu işte vicdanen birazcık kendini suçlu hisseden idareci var ise kendisini istifaya davet ediyoruz” dedi. Koçak, Yeşil’in fiziki durumunun iyi olduğunu aktardı.

“Sebep gösterilmeden ağır bir yaptırım uygulandı”

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Soruşturma sonucu Yeşil’e disiplin cezası verildiğini söyleyen Koçak, “Bu ceza yetmezmiş gibi üstüne bir sebep göstermeden yıllardır severek ve başarılı bir şekilde sürdürdüğü paramedik mesleğinden ambulansından kısmen de olsa uzaklaştırılmak için Res'en ataması kendi isteği dışında yapıldı. Branşı gereği aktif bir şekilde çalışması gereken ambulans yerine bir hastaneye atandı. Kendi mesleğinden böyle onur kırıcı bir şekilde geri hizmete çekilmesinin stresine dayanamayarak bir anlık öfke ile canına kıymak istedi. Suç işlediği iddia edilen ve hakkında soruşturma sonucu zaten bir disiplin cezası verilmişken, bir sebep göstermeden çok ağır bir yaptırım olan ikinci bir ceza olarak Res'en ataması yapılmıştır” diye konuştu.

“Suçlusunun en ağır cezayı alması için olayın takipçisi olacağız”
Koçak, sağlık çalışanlarının iş stresine, yoğunluğa ve idari baskıya dayanamadıklarını ifade ederek, “Kendi canlarına kıyma noktasına getiren bu olayın idari suçlusu kim ise açılması gereken soruşturma sonucu alması gereken en ağır cezayı alması için işin takipçisi olacağız” açıklamasını yaptı.

Sıla ARABACIOĞLU-GERÇEK HABERCİ

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (2)
mobingehayir 5 ay önce
Yazık günah bir can gitti. Allah yakınlarına sabır versin. Sağlık Bakanlığı da davalarından geç feragat eden işçileri işten atıyor. Yazık günah.. yeter artık....
HEMŞİRE 34 5 ay önce
Ben sağlık bakanlığını Ak partiyi ve Mhp yi anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum ne yapmaya çalışıyorsunuz yada hala fetöcülermi aramızda anlamıyorum yani çalışanlarla uğraşan kendi egosunu tatmin etmekten zevk alan çalışana huzurlu bir ortam sağlamaktan hastalara mantıklı vebali olmayan bir hizmet sunmaktan noksan olan sağlık hizmeti idarecileri benim adamım beni dinliyorlar tekrar sözleşmeyle yola çıkalım demek sağlıkta bir anlam taşımazki insan sağlığıyla ilgilenen bir ekip ruhu lazımdır asıl olan yazık gerçekten bir gün gelirki o aile o mahelle o ilçe o bölge o aşiret bizimle dediğiniz kişiler sizi yarı yolda bırakirlarki neye uğradığınızı anlamayacak
hale gelirsiniz sağlık hizmetinde saglıkçılara hastalara kin ve nefret tohumları ekileceğine gönüllerini kazanmak değilmidir en mantıklı olan..
-9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?