İnşaatı Duran Hastane, Kaderine Terk Edildi!

2018 yılında yapımına başlanan 10 Yataklı İlçe Devlet hastanesi inşaatına aylardır bir çivi bile çakılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Gündem 10.09.2019, 10:32 10.09.2019, 15:17
İnşaatı Duran Hastane, Kaderine Terk Edildi!

Sağlık Müdürlüğü kaynaklarının ödenek yetersizliği nedeniyle durduğu yönünde söylemde bulunduğu Aksaray Sultanhanı ilçesinde ki Devlet Hastanesi adeta akıbeti hakkında karar verilmesini bekliyor.

Şimdilerde Ak Parti Milletvekili olan Selami Altınok’un, 2013 yılında Aksaray Valisi olduğu dönemde merkez nüfusunun 10 bini aştığı halde mesai saatleri dışında kalan zamanda vatandaşın bir iğne dahi yaptıramaması ile gündem olan, ardından Altınok tarafından İlçeye Entegre Devlet Hastanesi yapılacağı müjdesiyle start verilen hastane çalışması 2019 eylül itibariyle tam bir muamma olmuş durumda.  2013 yılının üzerinden geçen 6 yıl sonunda, ilçede gece nöbet tutan aile hekimleri dışında sağlık alanında bir yatırım gelmediği yönünde vatandaşın tepkisine maruz kalan hastane konusu, ilçe halkı tarafından büyük tepkiye neden oluyor.

AKSARAY SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2019'DA HİZMETE GİRECEK AÇIKLAMASI 

İçerisinde İlçe Sağlık müdürlüğü, 6 hekimin hizmet vereceği ASM, 112 Acil sağlık istasyonunun da olacağı söylenen hastane inşaatı, ortaya atılan iddialara göre ödenek yetersizliği nedeniyle aylardır bir çivi çakılamaz halde kaderine terk edildi. Aksaray Sağlık Müdürlüğü tarafından 7 ay önce yapılan basın açıklamasında her ne kadar 1.05,78m²  bina oturum alanına sahip inşaatın 2019 yılı içerisinde hizmete girmesi planlanmaktadır denilsede, eylül 2019 itibariyle inşaatın sadece iskelet halinde kalması ortada ciddi bir plansızlık olduğunu koyuyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?