İngiltere’deki Windsor Kalesi’nde ‘Hazine Garantili’ Şehir Hastaneleri Görüşmeleri Yapılmış!

Sağlık Bakanlığı bürokratlarının, Türkiye’den müteahhitlerle Hazine garantili şehir hastanelerinin finansmanına ilişkin Londra’da görüşme yaptığı, İngiliz devletinin resmi sitesinde yer alan haberle ortaya çıktı.

Gündem 17.12.2021, 17:47 Zeynep Elmalı
İngiltere’deki Windsor Kalesi’nde ‘Hazine Garantili’ Şehir Hastaneleri Görüşmeleri Yapılmış!

Haberde, Birleşik Krallık Sağlık ve Yaşam Bilimleri İş Elçisi Lord Kakkar’ın “Türkiye’nin yatırımları, Birleşik Krallık için önemli fırsat” ifadelerine yer verildi. CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, “AKP Genel Başkanı, ‘Söke söke alırlar’ demişti. İşte kapitülasyonun belgesi. Sağlık sistemi Londra’ya teslim” yorumunu yaptı.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, Sağlık Bakanlığı bürokratlarının, Türkiye’den müteahhitlerle Hazine garantili şehir hastanelerinin finansmanına ilişkin Londra’da görüşme yaptığı, İngiliz devletinin resmi sitesinde yer alan haberle ortaya çıktı. Habere göre, Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, 1 Eylül 2014’te İngiltere’ye şehir hastaneleriyle ilgili ziyarette bulundu. Görüşmenin Kraliçe 2. Elizabeth’in soyadını taşıyan “Windsor Kalesi’nde gerçekleştiği” belirtilen haberde, buluşmaya ilişkin fotoğrafa da yer verildi. Bürokratlar ve müteahhitlerin “kamu özel işbirliği” projelerine ilişkin görüşmeler yaptığı aktarılan haberde, “İngiltere’de bu modeli yaptık, bu nedenle Türk müteahhitler ve yetkililer deneyimlerimizden bir şeyler öğrenmekle çok ilgilendiler” denildi. Haberde hastanelere ilişkin de “Birçok birimi kapsayacak devasa yapılar, bir kampusta 2 bin yatağı toplayacak” bilgisi paylaşıldı. Ayrıca Birleşik Krallık Sağlık ve Yaşam Bilimleri İş Elçisi Lord Kakkar’ın “Türkiye’nin sağlık altyapısına yaptığı önemli yatırım, Birleşik Krallık şirketleri için önemli sayıda fırsatı temsil ediyor” görüşüne de yer verildi. 

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

"SÖKE SÖKE ALIRLAR"

Ortaya çıkan görüşme üzerinden Sayıştay’ın Sağlık Bakanlığı 2018 denetim raporunu anımsatan CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Türkiye’deki sağlık sisteminin “Londra’ya teslim edildiğini” belirterek, şunları kaydetti: “Isparta Şehir Hastanesi ihale süreci devam ederken, ihale komisyonu henüz nihai kararını vermeden temel atma töreni yapılmış, ihaleyi alacak firma açık bir şekilde işaret edilmişti. 24 Temmuz 2014’te Isparta Şehir Hastanesi’nin ihalesini veren bürokratlar, bundan sonra Londra’ya gittiler. İşte bu haber ile Sayıştay’ın raporu Hazine garantisi ve hukuki denetim yetkisiyle İngiltere’ye verilen kapitülasyonun belgesidir. Şehir hastaneleri kapitülasyondur.”

Kaynak: Günboyu Gazetesi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
att 1 ay önce
dış güçlerin ayağına mı gitmiş devletimiz vah vah!!
Sultan 1 ay önce
Getti getti kulak arkalarida getti
CCC 1 ay önce
Devletin koca koca mimarlık, mühendislik ve tıp fakülteleri bununla ilgili bakanlıklarıvar.Şimdiiii bu kadar devlet kurumu bir araya gelip 2000 yataklı şehir hastanesi yapamıyor ve onu işler hale getiremiyor ve İngiltere'ye gidiyorsa bunu bi sorgulamak lazım.Bu ülke ikinci dünya savaşından bu yana sömürge ve bunu seçilmiş hükümetler aracılığı ile yapıyorlar.
Sonuç olarak; Milli bir ruh,şuur ve ahlakla donatılmış vizyon sahibi insanlar iş başına gelmese sadece "DÜZEN"değişir. Düzülen hep aynı kalır.Bu ruh Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarında vardı bir de Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlunda.Onuda fetö şehit etti.
Lion 1 ay önce
Aslan milliyetçi kardeşim benim
Bunlar da milliyetçi imiş 1 ay önce
Trabzonlu bordo mavi kravatını takmış İngilizler anlaşmaya giderken
Memur 1 ay önce
Mustemleke ülkesi haline geldik, Londra mahkemeleri yetkili, muhasebe londradan kontrol ediliyor, sağolun varolun diyemiyorum.
Sağlık 1 ay önce
Sonra da şehir hastaneleri yaptık derler bende yaparım bu şekilde
RntgnTkn 1 ay önce
Senin gibiler anca altınıza yaparsınız :)))
-7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?