PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlaç Fiyatları Yüzde 36 Zamlandı!

Haftalardır ilaç temininde yaşanan sıkıntı sonrası Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına istinaden Euro’nun Türk Lirası cinsinden değerinde artışa gidildi.

Gündem 14.12.2022, 07:24 Cansu Polat
İlaç Fiyatları Yüzde 36 Zamlandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “ilaç teminiyle ilgili yaşanan sıkıntıların 1-2 gün içerisinde çözümüne yönelik adımlarını hep beraber görmüş olacağız” şeklindeki açıklamasının ardından Resmi Gazetede beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasına dair karar değişikliği yayınlandı.

YÜZDE 36 ARTIRILDI

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak Türk lirası cinsinden 1 euro değeri Aralık ayında yüzde 36,77 artırıldı.

BAREM DEĞERİ NE KADAR OLDU?

Artışla eder korumalı ürünlerde barem değeri 37,10 lira oldu. Diğer ürünlerde ise barem değeri 19,39 lira oldu. Temmuz ayındaki düzenlemeyle bu değerler eder korumalı ürünler için 27,13 lira olmuştu. Diğer ürünlerde ise 14,18 liraydı.

BAKAN KOCA: PROBLEMİN ÇÖZÜMÜ İÇİN İLK ADIM ATILDI

Karara ilişkin sosyal medya hesabından izah yapan Bakan Koca, “İlaç bulunamaması probleminin çözümü için ilk adım Sayın Cumhurbaşkanımızın imzası ile atıldı. Şubat ayında yapılması gereken eder güncellemesi erkene çekildi. Diğer adımlar da yolda. Çözeceğiz kimse endişe etmesin” dedi.

Yorumlar (5)
123 2 ay önce
Çözümü şudur yerli muadillerini zamana da yayılsa da kendin üreteceksin ilaç sanayisi silah sanayisi kadar önemli ve kritiktir.
Sağlık 2 ay önce
Bakan buna ilaç sıkıntısı çözüldü demiş. Adamlar çakal yaa zamı bile vatandaşa yumuşatarak elliyorlar. Şimdi bu aciklamalari duyan yaşlılar Allah razı olsun ilaç sıkıntısına çözüm bulunmuş deyip oy verirler. Heyy Allah 'ım yaaa siyasetin bu yönünü hiç bilmezdik ama eskiden daha iyiymiş.
... 2 ay önce
Maaşımı ilaç kadar yükseltin yeter yüzde 36 ya varım
Hakkı 2 ay önce
Taşıma su ile dönen değirmen bu kadar döner..... Hep bir yerlere bağımlıyız. iha, siha var ama telefon üretemiyoruz. bilgisayar üretemiyoruz, ilaç ham maddesi yok.....
PESSSS 2 ay önce
HAA DAHA 24 SAAT GEÇMEDEN YALANINIZ ORTAY ÇIKTI NASIL MI HANİ ENFLASYON %20 OLACAKTI İLACA ZAM %36 ÖYLE Mİ İNANDIK İNANIR GİBİ YAPTIK SİZİN HER SÖYLEDİĞİNİZ YALAN ARTIK BURNUNUZ BÜYÜYOR
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.