Iğdır Devlet Hastanesinde Alet Yokluğundan Ameliyat Tamamlanamadı İddiası!

Iğdır Devlet Hastanesinde hafta başında ameliyatla mesane de olan taşı almak için ameliyat yapıldığı iddia edilen Serhat Birikim kendi hesabından yaptığı "Ameliyata giren doktor imkânsızlıklar içerisinde ameliyatı yaptı ama alet yokluğundan taşı çıkaramadığını sonradan öğrendim." açıklamasıyla hastanede skandal yaşandığını iddia etti.

Gündem 16.02.2020, 19:52 16.02.2020, 20:03 Fatih
Iğdır Devlet Hastanesinde Alet Yokluğundan Ameliyat Tamamlanamadı İddiası!

Serhat Birikim'in o açıklaması;

Hafta başı böbrek taşı rahatsızlığından ötürü Iğdır Devlet Hastanesine yatışım yapıldı.

İdris DEMİREL/Iğdır/Serhat Birikim

 Aynı gün ameliyatla mesene de olan taşı almak için ameliyat yapıldı. Ameliyata giren doktor imkânsızlıklar içerisinde ameliyatı yaptı ama alet yokluğundan taşı çıkaramadığını sonradan öğrendim.

SOSYAL MEDYA HESABIMDAN TEŞEKKÜR ETTİM FAKAT

Ameliyat masasında taşı çıkaramayan doktor beni servise çıkardı. Anestezinin etkisi geçtikten sonra servise gelen Doktor maalesef alet olmadığı için taşı çıkaramadım, siz tam teşekküllü bir hastaneye gidin dedi.Fakat yazıyı değiştiremedim

 Iğdır Devlet Hastanesinin sevk yapan bir hastane olduğunu aylardır, yıllardır sürekli dile getirilmesine rağmen, hiçbir önlemin alınmaması ve hastaların kendi kaderine terk edilmesi manidar olarak karşılandı.

İNSAN SAĞLIĞI BU KADAT UCUZ OLMAMALI

TIKLAYIN

Konunun Iğdır Valisi Enver Ünlü ’ye defalarca bildirilmesine ve medyada dile getirilmesine rağmen, hiçbir yaptırımın uygulanmaması halkın tepkisine sebep oldu.

 “Vatandaş bizlere şikâyete geldiğinde abartıyorlar sanıyorduk, ama olay başımıza geldiğinde gerçeği daha iyi görmüş olduk. Iğdır Devlet Hastanesinde yönetim zafiyeti olduğu, idarecilerin birbirileri ile uyumlu çalışamadığı, hastanenin hijyenden uzak olduğu, tıbbı alet, malzemeden yoksun bir durumda olduğunu görmüş olduk.

Iğdırlı hastalar bu çaresizlikten ötürü Doğubayazıt, Ağrı, Erzurum, Kars ve Van hastanelerine gidip tedavi olmaktadırlar. Devletin sağlıkta ülke genelinde ortaya koyduğu başarı, Iğdır’da maalesef ki gerisin geriye işlemektedir. Iğdır Valisi Enver Ünlü bazı kurumları denetlerken hiçbir aciliyeti ve ehemmiyeti olmayan konulara tepki gösterirken, Iğdır devlet hastanesi ile ilgili hiçbir olumsuzluğa parmak basmamaktadır. Iğdır halkı bu karda kışta çevre illere gidip gelmekte, yolda trafik kazası yapmakta, ekonomik olarak külfete katlanmaktadır. Sağlık Bakanlığının acilen bu konuya duyarlılık göstermesi gerekmektedir. Iğdır Devlet Hastanesinin iç temizliği, VC’leri gözden geçirilmelidir.”

Iğdır Sağlık İl Müdürlüğü ve Devlet hastanesinde yaklaşık 150 kişinin yeri değiştirilmiş, çalışanlar huzursuz ve mobing uygulanıyor. İl Sağlık Müdürlüğü ve Devlet hastanenin şartlarını iyileştirileceğine bu işlerle uğraşılıyor. Bu da hastanenin tedavi eden bir hastaneden çok, doktorların gayreti sonucu sevk edilerek çözüm bulunmuş olur.

Hastanede görevli bir Çalışan, Türkiye’de birçok hastanede çalıştım ama burası kadar berbat bir hastane görmedim demesi durumun vahametini ortaya koyuyor.

Ne diyelim Daha sağlıklı bir Hastanemiz olması dileklerimle

Kaynak:İdris DEMİREL/Iğdır/Serhat Birikim

IĞDIR VALİLİĞİ KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

2020/01 NOLU BASIN AÇIKLAMASI

14.02.2020 tarihinde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında “Iğdır Devlet Hastanesi'nde Skandal Bitmiyor" başlıklı haberler yapılmıştır. Bu sebeple aşağıdaki basın açıklamasının yapılması uygun görülmüştür.
S.D. isimli hasta, 12.02.2020 tarihinde sol böbrek kanalında taş tanısı ile Iğdır Devlet Hastanemize yatırılarak ameliyata alınmış, ancak sadece ameliyat esnasında karşılaşılabilecek taşın kanalı tamamen kapatması ve kanalda yaygın ödeme neden olmasından dolayı, kanala girilemediği için operasyona son verilmiştir. Ameliyatın başarısız olmasının nedeni hastamızın böbreğindeki taşın yarattığı hasardan dolayı oluşan ileri derecede darlık ve ödemdir. Hastanemizde herhangi bir tıbbi cihaz eksikliği bulunmamaktadır.
Valilik oluru ile İl Sağlık Müdürlüğünce kurulan komisyon tarafından İl Sağlık Müdürlüğündeki başka birimlerde geçici görevlendirme ile çalışan ihtiyaç fazlası hastane personeli asli görevlerine iade edilmiştir. 
Sosyal medyada yer alan iddialar titizlikle incelenerek herhangi bir ihmal ya da kusur varsa gereğinin yapılacağının bilinmesini isteriz. 

Vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?