İddia: Başhekim Mobingi 10 Doktoru Hastaneden Kaçırdı!

Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi'nde son 2 ayda10'a yakın doktorun istifa etmesi ve tayinini istemesi ilçe halkının tepkisini çekerken, Doktorların hastaneden ayrılmak istemesinin sebebi olarak Başhekim tarafından kendilerine mobbing uygulandığı iddiası oldu.

İddia: Başhekim Mobingi 10 Doktoru Hastaneden Kaçırdı!
banner71

Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi'nde son 2 ayda10'a yakın doktorun istifa etmesi ve tayinini istemesi ilçe halkının tepkisini çekti. Sürekli muayene oldukları doktorları yerinde bulamayan vatandaşlar durumun akıbetini öğrenemezken, hastanede işlerin yolunda olmaması hastaları da rahatsız etti. Doktorların hastaneden ayrılmak istemesinin sebebi olarak Başhekim tarafından kendilerine mobbing uygulandığı iddiası oldu. Yaşadıkları mağduriyet karşısında bazı doktorların resmi makamlara gerekli şikayette bulunacakları da belirtildi. Doktorların istifalarını vermeleri ve vahim iddialar üzerine Başhekimi olayları yalanladı. İddialar karşısında Başhekim Serhat Pirinççi şunları söyledi "İddialar tamamen asılsız. Arkadaşlarımızın bazıları emekli oldu, diğer arkadaşlarımızın da görevlendirilmeleri İl Müdürlüğümüz tarafında da biliniyor. Ben biraz sert olduğum için belki bunlar söylenmiş olabilir. Hastanemiz İzmir'in en iyi devlet hastanelerinden biri. Geride bıraktığımız zaman diliminde yoğun girişimlerimiz sonucu 2 milyon TL gibi bir yatırımı Seferihisar'a hastanemize kazandırdık.

TIKLAYIN

Kamuda en çok mobbing sağlıkta

Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesinde yaşanan bu olay gözleri bir kez daha sağlık sektörüne çevirdi. Kamu kurumlarında mobbing sıklığının en belirgin yaşandığı alan sağlık sektörü. Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi Alo 170 rakamlarına göre mobbing başvurusunda bulunan çalışanların, şikayet dağılımına bakıldığında yaklaşık yüzde 60'ının istifaya zorlama, görev yeri değişikliği, hakaret ve kötü muamele olarak karşımıza çıkıyor. Sonra sırasıyla, sözlü taciz, ayrımcılık, yasal hakların kullandırılmaması, haksız yere tutanak tutulması, iftira atılması, fiziksel şiddet ve en sonda da cinsel taciz geliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 04:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ödemiş
Ödemiş - 6 ay Önce

Aynısını Ödemiş te de yaptı serhat pirinçci.10 saglikciyi kumpas kurarak sürdürdü.İzmir sağlık müdürlüğü niye tutuyor bu kişiyi.

Sarı çizmeli
Sarı çizmeli - 6 ay Önce

Bu kişinin daha önce müdürlük yaptığı ödemiş ilçe sağlık müdürlüğünde 7 kişinin sürülmesine senep oldoğu ve psikolojk bir hasta söyleniyor

SIRADAKİ HABER