PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hemşirenin Kafatası Kemiğini Kıran Hasta Yakını Serbest Bırakıldı

Kocaeli Gebze Fatih Devlet Hastanesinde meydana gelen olayda annesinin tedavisini tamamlayan hemşireye saldıran hasta yakını, hemşirenin kafa tası kemiğini kırdı.

Gündem 02.08.2022, 04:41 02.08.2022, 05:46 Cansu Polat
Hemşirenin Kafatası Kemiğini Kıran Hasta Yakını Serbest Bırakıldı

Gebze Fatih Devlet Hastanesinde hemşire Ö.G. tedavisini uyguladığı hastasının oğlu M.O. tarafından darp edildi.

Hemşire Ö.G.’nin kafatası kemiğinde çökme kırığı kırığı oluştuğu, hemşireye ameliyat planlandı öğrenilirken Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı saldırgan M.O.’yu adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Fatih Devlet Hastanesi'nde görevli hemşire Önder Gürel (29) hasta yakını Murat O.'nun saldırısına uğradı. Gürel'in kafatası ile burnunda kırık oluşurken, gözaltına alınan saldırgan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olay, 29 Temmuz'da saat 17.00 sıralarında Fatih Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. Acil servise ambulansla KOAH rahatsızlığı bulunan bir hasta getirildi.

ADLİ KONTROLLE SERBEST KALDI

Hastanın yakınları, müdahale eden doktor ve hemşirelere "Dilinde şişme var. Diline müdahale edin" diyerek bağırdı. Bu sırada hastanın oğlu Murat O., hemşire Önder Gürel'e kafa attı. Diğer hasta yakınlarının müdahalesi ile Gürel, saldırgandan kurtuldu. Kafatası ile burnunda kırık oluşan Önder Gürel, saldırgandan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Murat O., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'BİLGİ VERİLDİ, AÇIKLAMA YAPILDI'

Saldırganın serbest bırakılmasına tepki gösteren Önder Gürel, "Doktorumuz hastayı gördü ve tedavileri yapıldı. Daha sonra da hastanın yakınları geldi. Hasta hakkında bilgi verildi. Hasta takip altında kalırken başka bir kişi ile ilgilenmek için gittiğim sırada hasta yakınları, bağırmaya başladı. 'Hastamıza müdahale edin. Doktor yok mu, sağlıkçı yok mu?' diye bağırdılar. Daha sonra da elimdeki hastayı yarım bırakıp, yakınlarına bilgi vermek için yanlarına gittim. Hastanın dilinin şiştiğini söylediler. Bundan doktorumuzun da bilgisi vardı. Diliyle ilgili bir problem olmadığını ve gerekli tedavinin yapıldığını söylemişti. Israrla diline müdahale edilmediğini ve dilini indirmemiz gerektiğini söylediler. Ben de gerekli açıklamayı yaptım" dedi.

'1 HAFTA SONRA AMELİYAT OLACAĞIM'

Gerekli açıklamaya rağmen kendisine kafa atıldığını ifade eden Gürel, "Gittiğim sırada erkek hasta yakını arkamdan gelip, burnuma kafa attı. Saldırısına devam edip, boynumdan tuttu. Daha sonra diğer hasta yakınları müdahale edip, saldırganı uzaklaştırdı. Davacı oldum bir gece gözaltında tutuldu. Daha sonrasında da serbest bırakıldığını öğrendim. Burnumun üst kısmı ile ön kafatası bölgemde kırık oluştu. Bir gece de hastanede gözetim altında yattım. Bir hafta sonra ameliyat olacağım" diye konuştu.

Yorumlar (12)
CovidAcil 2 hafta önce
Eger gercekten serbest birakilmissa; O kafatasi, zanlinin ve onu serbest birakanlarin g**** girsin!
saglikci 2 hafta önce
bunları savcı nasıl serbest bırakıyor hiç anlamıyorum. bir savcının kafatası kemiğini kırsa birisi aynı gün serbest kalabilir mi?
ceyar 2 hafta önce
ben artık hakimlerinde bu işte siyasi karar verdiğini düşünüyorum, amaç sisteme karşı sağlıkçıları zor durumda bırakmak..
Doktor 2 hafta önce
Simdi bu Hakim ve savcılara aynısı yapılsa aynı kararı verecekler mi tabiki hayır, o zaman nerede adelet, tüm saglıkcılar doktor hemsire her türlü olayda hakim ve savcılar gibi mesleki olaral birbirini tutmalıdır
Hemşire 2 hafta önce
Tüm sağlık sektörü çalışanları birlik olmayı başardığı zaman kimseye ihtiyacımız kalmayacak. Aynı çatı altında çalışan bizleri bölüp, hak aramaktansa birbirimize düşürdüklerini sanıyorlar. Yok maket yakmakmış vs. Kendi oyunları.
Gfff 2 hafta önce
Bunlar nasıl savcı
mehmets 2 hafta önce
Bakanımız birazdan tivit atar, başka birşey yaptığı veya bildiği yok zaten ...
MİDWİFE 2 hafta önce
PES ARTIK
vay be 2 hafta önce
sende git ona kafa at bilader zaten salıveriyolar sıkıyosa gitsin şikayetçi olsun hiç bişey yapamaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?