Hemşirelere Saldıran Şahıs: hepsini öldürsem bana hiçbir şey yapamazlar

Balıkesir Ayvalık’ta annesine yaptırmak istediği zatürre aşısının bulunmadığı gerekçesiyle hemşireleri darp eden saldırganın, ‘Hepsini öldürsem bana hiçbir şey yapamazlar’ dediği öne sürüldü. Saldırgan adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Gündem 11.09.2020, 18:21
Hemşirelere Saldıran Şahıs: hepsini öldürsem bana hiçbir şey yapamazlar

Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki sağlık ocağında, annesine vurdurmak istediği zatürre aşısının olmadığını öğrenince 3 hemşireyi darp eden, yardıma gelen bir hastayı da bıçaklayarak yaralayan E.B.K.’nin (41) kaçarken, “Bıçak alıp gelsem, hepsini öldürsem, bana hiçbir şey yapmazlar” dediği ileri sürüldü.

Jandarma tarafından yakalandıktan sonra adli kontrolle serbest bırakılan E.B.K.’nin darp ettiği hemşireler ile diğer sağlık personelinin rapor alarak bugün işe gelmediği sağlık ocağında, başka yerlerden görevlendirmeyle gelen personel görev yapıyor. 2 jandarma eri de sağlık ocağı önünde nöbet tutuyor.

SAĞLIK OCAĞINDA DEHŞET SAÇTI

Ayvalık ilçesine bağlı turistik Küçükköy Mahallesi’nde bulunan 5 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde dün yaşanan olayda, E.B.K. yanındaki annesine zatürre aşısı yapılmasını istedi. Aşı olmadığının söylenmesi üzerine ayrıldığı sağlık merkezine yeniden gelen E.B.K., hemşire Hande Ç.’ye yumruk atıp, başını masaya vurdu. Hemşire Ayşe B.’yi de saçından tutup yerde sürükleyen saldırgan, meslektaşlarının yardımına koşan hemşire Ayşe S.’nin ise koluna vurdu.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST

TIKLAYIN

E.B.K., iğne yaptırmak için sağlık merkezinde olan ve duruma müdahale etmek isteyen Abdullah S.’yi bacağından bıçakladı. Kaçan saldırgan, ihbar üzerine çalışma başlatan jandarma tarafından yakındaki bir alışveriş merkezinde yakalanarak, gözaltına alındı.E.B.K., sevk edildiği adliyede, nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

PERSONEL RAPOR ALDI

Saldırının yaşandığı merkezdeki personel, rapor alarak bugün işe gelmedi. Görevlendirmeyle gelen sağlık personelinin görev yaptığı aile sağlığı merkezi önünde 2 jandarma eri, nöbet tutuyor.

“HEPSİNİ ÖLDÜRSEM BANA HİÇBİR ŞEY YAPMAZLAR”

Adının açıklanmasını istemeyen 5 No’lu Aile Sağlığı Merkezi çalışanı, yaşananları şöyle anlattı:

“Dışarı çıktığımda iki hasta birbirine girmişti. Kapının önünde bir arbede yaşandı. Doktorlarımız çıkıp, müdahale etmeye çalıştı. Hemen telefona sarıldım, 156‘yı aradım. ‘Sıra kavgası yapılıyor, ayıramıyoruz, gelin yardım edin’ dedim. Ben içeri girerken o bıçakla dışarı çıktı. Etrafı kan götürüyordu. Hemşirelerimizi yaralamış. O sırada saldırganın anahtarı aradığını fark ettik. Bizi, içeri kilitleyecek, hepimizi bıçaklayacak. O sırada bizimkiler müdahale ediyor, arbede yaşanıyor ve kaçmak zorunda kalıyor. Tüm çalışanlar rapor aldı, işe gelemedi. Ama şahıs serbest bırakılmış. Herkes kendi canını düşünüyor. İnsanlar korkuyor. Şu an jandarma ekipleri burada. Olay sonrasında konuştuğumuz bir hasta, saldırganın koşarken ‘Eve gidip bıçak alıp gelsem ve bunların hepsini öldürsem bana hiçbir şey yapmazlar’ dediğini anlattı. Serbest kalacağım cesareti ile bu olayı yapıyor. Bu olay bilinçli yapılmış bir olay.”

Yorumlar (9)
Devlete meydan okumus 2 ay önce
Bakalım bu meydan okumaya devlet ne yapacak .şuan için katil adayı 1......yargı 0.
Murat reis 2 ay önce
Bunu adi şerefsizi haysiyet yoksunu herifi serbest bırakan hakim aynı olay kendi ailesinin başına gelseydi ne yapardı acaba
Nöbetçi 2 ay önce
Hakimle savcının kızını karısını bıçaklasalar 10 sene içeri atmaya çalışırdı
Dadaş 2 ay önce
Demekki mecliste "sağlık çalışanına karşı siddetle" ilgili yapilan oylama göz boyamaymis ????????????
Başkan 2 ay önce
Doğru ceza veremezler çünkü adalet bakanlığı insanlar için yargılama yapıyor senin gibi itlere ceza veremezler doğru diyorsun
Adam 2 ay önce
Güzel kampı var sarımsaklı demi başkan
Adama ithafen 2 ay önce
Ne diyorsun oğlum adam gibi söylesene değişik
Emrah 2 ay önce
Adam haklı bence. Hepsini öldürse bile kimse bişey yapamaz. Neden? Sorun yargı sorun adalet. İl Sağlık Müdürlüğü de koştura koştura personel mi görevlendirmiş. Tepki için insan orayı bir süre kapatır bee. Size de yazıklar olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?