Hemşireler Gününde Dengeli Döner Sermaye Talebi Karşılanmalıdır!

Koronavirüsle mücadele döneminde büyük kahramanlık gösteren hemşirelerin günü, herkes tarafından kutlanıyor.

Gündem 12.05.2020, 17:04 12.05.2020, 17:23
Hemşireler Gününde Dengeli Döner Sermaye Talebi Karşılanmalıdır!

Çin'den dünyaya yayılan koronavirüsün Türkiye'de de etkisini göstermesinin ardından büyük bir mücadele başladı.

Hastanelerde verilen bu mücadelenin kahramanlarından biri de sağlık çalışanları oldu.

Gece gündüz çalışarak hastalarını doktorlarla birlikte iyileştiren sağlık çalışanları, bugün tebrikleri kabul ediyor: 12 Mayıs Hemşireler Günü.

HEMŞİRELERİN İSTEĞİ

TIKLAYIN

Hemşireler Günü'nde hemşirelerin bir de talebi var.

Devlet hastanelerinde görev yapan doktorlar, bilindiği üzere tavan döner sermayenden 3 ay boyunca toplamda 20 bin liraya varan ek ödemeler alabiliyor.

Hemşirelerin aldığı ücretler ise bin lira seviyesinde. Oda yönetim tarafından uygun görülürse..

Hasta yoğunluğuna göre artan bu ek ödemelerin, doktorlar ile sağlık çalışanları arasında dengeli bir şekilde yapılması isteniyor.

Kaynak:Ensonhaber

Yorumlar (5)
ephe 6 ay önce
ne tuhaf değil mi hemşireler gününde devlet PTT personeline müjde veriyor. kaderimiz değişmez bizim bu yetkili sendika varken
Doktor 6 ay önce
İnşAllah beklediginizden daha fazlasını alırsınız.hak ediyorsunuzda.sosyal mecrada hep dile getiririm.ama bunu dile getirmenin yolu bu değil.kim 20 bin TL döner alıyor yahu.ben niye bunun 5 te birini alamadım mesela.dun Twitterda ki hastaga destek verdim.ama alttaki yorumlari okuyunca moraliniz bozulmadimi.zaten 6 7 bin TL maaş alıyorlar.neyin zammı felan.hangi hemşire 6 7 bin TL maaş alıyor .o mesajlari okurken nasıl kalbiniz kiriliyorsa bizimde aynı derecede kiriliyor.hastanelerin çoğu normal zamanda zaten doktorunada döner sermaye dagitamiyor.doner sermaye işi zaten başlı başına sacmalik.ama bu sitede öyle yorumlar öyle başlıklar okuyorumki sanki doktorlar alsa bile bu parayı hak etmiyor.ki almıyoruz zaten alamıyoruz.ham maaşım astsubay maaşı değil.cogu zaman döner bile alamıyoruz.ayni gemideki insanlar bile bu gözle bakıyor bize.yazik.
Sağlıkcı 6 ay önce
Neden bize hep minnetlerini sunarlar neden hiç maddi birşey düşünmezler bunu anlamış değiliz
Hiçmi haketmiyoruz bire bir mücadelenin içindeyiz inşAllah bizide duyacaklar
Saglik 6 ay önce
Ünvan kadro derece öğrenim vs bakılmaksızın diğer kurumların yaptığı gibi seyyanen olmalı herşey eşit ise eşit ücret olmalı hesaplamalar farklı oldukça bu işin içinden çıkılmaz taban maaşlara adam akıllı zam yapılmalı en az 4000/4500 civarı olmalı..madem ek ödeme emekliliğe yansitilmayacaksa o bizim maaşımızın dışında tutulmalı genel bütçeden iyileştirme yapılmalı 3600 falan hikaye....olacaksa şimdi birşeyler olsun ben emeklilikte birşey istemiyorum o zman zaten sağlığımız yerinde olmayacak o saatten sonra gelen parayla anca rahmetli kemal sunal gibi wc yaptırılır:)))
Abc 6 ay önce
28yıllık hemşireyim birkez olsun 12mayıs hemşireler gününde maddi manevi güzel birsey duysak.ptt personeline 2000tl????
26
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?