HDP Saldırısını Yapan Sağlık Memuru, Cinayet Anını Whatsapp'da Paylaştı!

İzmir Valiliği bir açıklama yaparak "İlimizde bugün saat 11.05 sularında 32 işyerinin bulunduğu bir iş hanının 2. katındaki HDP il binasına, sağlık çalışanı iken istifaen ayrılmış olan O. G. isimli şahıs girerek, parti çalışanı olan D.P. isimli şahsı tabanca ile ateş ederek öldürmüştür" dedi.

Gündem 17.06.2021, 19:40 17.06.2021, 20:20 Güler Sağlam
HDP Saldırısını Yapan Sağlık Memuru, Cinayet Anını Whatsapp'da Paylaştı!

HDP İzmir il binasına girerek parti üyesi Deniz Poyraz'ı öldüren kişinin ifadesi ortaya çıktı.

Terörle Mücadele Şubesi'nde gözaltında tutulan şüpheli, "Kimse ile bir bağlantım yok. PKK'dan nefret ettiğim için binaya girdim, rastgele ateş ettim" dedi.

HDP binasına saldıran ve Deniz Poyraz'ı katleden saldırgan Onur Gençer'in daha önce Kemalpaşa Devlet Hastanesi'nde ATT olarak çalıştığı öğrenildi.


*Kemalpaşa Devlet Hastanesi'nde ATT - Onur Gencer

Birgün'de yer alan habere göre, Gençer, geçen yıl Suriye'de de görevlendirildi. Bir süredir işe gitmediği için hakkında tutanak tutulan Gençer için İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'ne çıkışının verilmesi için bilgi gönderildi.

Valiliğin olay sonrası yaptığı açıklamada da Gençer için "sağlık çalışanıyken istifaen ayrılmış olan" bilgisi paylaşılmıştı.

WHATSAPP’TA PAYLAŞTI

Fail Onur Gencer kanlı eylemini gerçekleştirdikten sonra Deniz Poyraz’ın yerde kanlar içindeki fotoğrafını çekerek WhatsApp durum fotoğrafı olarak paylaştı

Gencer’in numarasının kayıtlı olduğu bir kişi, fotoğrafı görünce ekran görüntüsü alarak TELE 1’e ulaştırdı.

Fotoğrafın altındaki  “leş bir” ifadesi dikkat çekti.

VALİLİK AÇIKLAMIŞTI

İzmir valiliği, HDP İzmir il binasına girerek parti üyesi Deniz Poyraz'ı öldüren kişinin eski bir sağlık çalışanı olduğunu açıklamıştı. Yazılı açıklamada, "İlimizde bugün saat 11.05 sularında 32 işyerinin bulunduğu bir iş hanının 2. katındaki HDP il binasına, sağlık çalışanı iken istifaen ayrılmış olan O. G. isimli şahıs girerek, parti çalışanı olan D.P. isimli şahsı tabanca ile ateş ederek öldürmüştür" denilmişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?