PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastaneye Dolandırıcılık Operasyonu: 24 Gözaltı

İndirimli araç alma, engelli maaşı bağlanması gibi işlemlerde kullanılmak üzere usulsüz sağlık raporu düzenledikleri tespit edilen, aralarında hastane çalışanlarının da bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı

Gündem 09.06.2022, 04:31 09.06.2022, 13:35 Cansu Polat
Hastaneye Dolandırıcılık Operasyonu: 24 Gözaltı

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyon kapsamında “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek veya üye olmak” ve “kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık” suçlamaları ile “usulsüz engelli raporu” düzenleme olayına karışanlarla ilgili işlem yapıldı.

Başsavcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında usulsüz rapor alan veya almaya çalışan kişilerin, olayı organize eden kişiler ve üçüncü kişiler adına açılmış banka hesaplarına para gönderdiği, şüphelilerle maddi menfaat sağlamak amacıyla yapılan yazışmaların tespiti sonrası operasyona başlandı.

İndirimli araç alma, engelli maaşı bağlanması, bakım ücreti başvuruları, malülen emekli olma, askerlik için çürük raporu alma ve indirimli elektrik-su aboneliği gibi devletin engelli vatandaşlara sağladığı kolaylıklar inceleme altına alınırken bu hizmetlerde usulsüzlük yaptığı tespit edilen kişiler hakkında operasyon yapıldı.

Savcının verdiği talimat doğrultusunda Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda; Bingöl devlet hastanesi çalışanlarının da aralarında bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alınırken şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Yorumlar (4)
Mehmst 2 ay önce
Tokattada var
Sedar 2 ay önce
Tokat devlet hastanesinde verilen tum raporlar incelenmeli
Metin 2 ay önce
edirne de aynı,özellikle ilçeleri, tüm rapor alanlar yeniden incelenmeli
Doğaçlama 2 ay önce
En çok yapılan yer adanadır. Adana pis kokuyor , her yerden bu koku duyuluyor. Paçalardan pislik akıyor. Müdür ve seviyesiz ekibi. Allah onları bildiği gibi
yapsın. Teyfurrrrrr, müdürün kasası , hırsızlar….
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?