Hastanede Kriz Var! 1100 Çalışanın İş Sözleşmesinde Anlaşmazlık!

Trabzon'da Farabi Hastanesi'nde 1100 sağlık çalışanı maaşların iyileştirilmesi talep etti. KTÜ ve Farabi yönetimi anlaşmazlığa düştü.

Gündem 11.02.2021, 17:00 Güler Sağlam

Türkiye Sağlık İsçileri Sendikası Trabzon Şube Başkanı Osman Çavuş, KTÜ Farabi Hastanesinde eşit işe eşit ücret politikasından hareketle daha önce taşeron şirkette çalışırken, hükümetin aldığı karar ile kadroya gecen bin 100 sağlık personelinin maaşlarının iyileştirilmesinde KTÜ, Farabi yönetimi ile anlaşmazlığa düştüklerini belirtti.

Şu anda, toplu sözleşme için masaya oturdukları üyelerinin asgari ücretin çok az üstünde maaş aldıklarını belirterek “Oysa aynı işi yapan hemşire, sağlık teknisyeni ve benzeri kadrolarda çalışanların maaşları 5 bin lirayı buluyor” dedi.

TIKLAYIN

Sendika olarak Farabi yöneticilerinden bin 100 sağlık emekçisi üyelerinin en azından maaşlarının 3 bin 700 liraya çıkartılmasını talep ettiklerini belirtti.

Edinilen bilgilere göre Farabi yönetimi, döner sermayeden maaşlarını alan bin 100 sağlık emekçisine döner sermayenin mali sıkıntısı nedeni ile istenilen maaş zammını veremiyor.

Farabi Hastanesin'de sağlık çalışanları önümüzdeki günlerde, hastane önünde taleplerini dinlendirecekler bir basın açıklaması yapacakları ifade edildi.

Sendika Başkanı Osman Çavuş’un konu ile ilgili açıklamaları

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
NARKOZCU 01 3 ay önce
bu memleket en değersiz memurlar sağlıkçılar kimse kusura bakmasın ama
laf edenin ... 3 ay önce
bedavadan kadro ondan sonra maas artısı kpss sınavı yapılsın mesleki sınav yapılsın bu nedir yav
smemuru 3 ay önce
yani döner sermaye bütçesine bu kadar yüklenirseniz olacağı bu.
BJK 3 ay önce
yuhh tediye ikramiye yol parası bayram ikramiyesi yan haklarla maaşları bizi geçiyor ayrıca insan biraz utanır insanlar devlet de iş sahibi olabilmek için senelerce uğraşıyor ailesini çocuklarından ayrı kalıyor.bunlarda gelmiş hak adalet diyor.ilk adaletsizlik sizi kadroya almakdı.
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?