PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastane Vatandaşı Korku Tüneli İle Karşılıyor!

Kocaeli Fatih Devlet Hastanesi’nin Acil Servis girişi ile poliklinik girişi arasında bulunan ve vatandaşların kullanmak zorunda kaldığı patika yolun adeta korku tüneli gibi olması vatandaşları isyan ettirdi.

Gündem 23.01.2023, 18:50 24.01.2023, 13:32 Cansu Polat
Hastane Vatandaşı Korku Tüneli İle Karşılıyor!

Vatandaşların hastanenin korku tüneline andıran patika yolundan geçerken büyük korku ve tedirginlik yaşadıkları ileri sürüldü.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Fatih Devlet Hastanesinin acil servis girişi ile poliklinik girişi arasında bulunan yayaların kullanmak zorunda kaldığı patika yol, adeta korku tüneli gibi. İnsanlar buradan geçerken büyük korku ve tedirginlik yaşıyor. Hastanenin poliklinik kısmı cadde seviyesinin altında, acil servis ise cadde ile aynı hizada. Acil servisten polikliniklere gitmek isteyen vatandaşlar ya acil servisten içeri girerek hastanenin içini baya bir dolanacak ve yolu bulabilirse polikliniklere ulaşacak ya da kot farkından dolayı merdiven koyulan etrafına taşlar döşenen zifiri karanlıktaki patika yoldan geçerek polikliniklere kolayca ulaşacak.

Bu nedenle de tercih edilen patika yoldan geçmek oluyor ancak bu yolda hiçbir ışıklandırma yok. Vatandaşlar, merdiveni yapan, taşı döşeyen yerel yönetim ya da hastane yönetiminin, buraya neden ışıklandırma yapmadığını soruyor. Vatandaşlar, özellikle kadınların bu yoldan geçmekte büyük zorluk yaşadığını, patika yolun korku tünelini andırdığını dile getiriyor.

Meslektaşımız İrfan Yormaz, dün hava karardıktan sonra bu patika yoldan geçmiş ve vatandaşların yaşadığı zorluğu, kayda almış. Patika yoldan geçişi esnasında bir kadının yoldan geçişine şahit olan ve kadının tedirginliğini aktaran Yormaz’ın çektiği görüntülerde adeta göz gözü görmüyor. Yormaz, çekim sırasında yetkililere de sert bir şekilde tepki gösteriyor. İnsanı öldürseler kimsenin haberi olmayacak kadar tenha ve karanlık olan patika yolun bir an önce ışıklandırılması isteniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.