PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastane Müdür Yardımcısı Keyfi Uygulamalar Yapıyor İddiası

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil laboratuvarında sürekli işçi kadrosunda Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni olarak çalışan personeller, yıllarca çalıştıkları laboratuvardan, görev tanımlarında veri kabul etme yetkileri olmadığı gerekçesiyle görev yerlerini değiştirilerek farklı birimlerde çalıştırıldıkları öne sürüldü.

Gündem 19.06.2022, 19:12 Cansu Polat
Hastane Müdür Yardımcısı Keyfi Uygulamalar Yapıyor İddiası

Diğer taraftan geçen 2 aylık süreçte İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin farklı birimlerinde yeni bir kodlama servisinin kurulduğu belirtilerek tüm kodlamaların bu birimlerde yine sürekli işçi kadrosundaki VHKİ personelleri tarafından yürütüldüğü açıklandı.

15 Haziran 2022 tarihinde ise kodlama ve kabul işleminin yeniden acil laboratuvarında, tıbbi sekreterlere ek olarak kodlama ve kabul yetkisi olmayan odyometri teknikeri, memur, hizmetli ve çocuk gelişimcisi gibi personellerin de aralarında bulunduğu bir ekip tarafından yaptırılacağı belirtildi.

Birgun'den Berkay Sağol'un haberine göre;

Yaşanan aksaklıklara dair ilgili birimlere sağlık emekçileri tarafından dilekçe verildi. Dilekçede, acil laboratuvarda işlerin daha hızlı ve hata payının daha az olacağı gerekçesiyle yalnızca sabit tıbbi sekreterler tarafından veri kabul işlemlerinin yapılması, röntgen, BT, kültür kodlamalarının ise acil laboratuvarla hiçbir ilgisinin olmadığından acil laboratuvar dışında tamamen bağımsız bir birimde yapılması talep edildi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan ve ismini vermek istemeyen bir sağlık emekçisi, “Hastanenin idari işler müdür yardımcısı keyfi uygulamalar ile Tepecik eğitim ve araştırma hastanesi’nin acil laboratuvarında kodlama ve kabul yapacak personel ve mekân konusunda keyfi değişiklikler yaptı. Nöbet tutacak personeli eğitim vermeden çalıştırarak hastaların sonuçlarında gecikmelere neden olacak teşhis ve tedavide aksamalara neden oldu. Normal şartlarda 5 veya 6 kişiyle yapılabilen aynı işin 12 kişiyle yapılarak, hastaneyi maddi olarak zarara uğrattığı ve liyakat esası ile çalışma yapmayarak belli kişilerin kollandığı böylece çalışma disiplininin de bozulduğu belirtildi. Yazılan tutanak ve olay bildirimi gibi işlemler dikkate alınmadığı gibi sağlık hizmetleri müdürlüğü’nün uyarıları da dikkate alınmadı” dedi.

Yorumlar (7)
Acayip 1 hafta önce
Yani bu garipsenecek bir durum değil ki çoğu kurumda bu haksızlık var ve bakanlığın umrunda değil
konyalı 1 hafta önce
bırakın artık şu ısmarlama haberleri ya.
onun yeri hazır çaycı yada ayakçı 1 hafta önce
neyin müdür yardımcısı onu kim atadı hangi sınavı kazanmış az kaldı onun yeri hazır
Liyakt 1 hafta önce
Kpss sonucu ile hakedenleri almazsan şimdi de iş beğenmez idarecileri şikayet ederler böyle...
CovidAcil 1 hafta önce
Haksizlik yapip keyfi uygulama yapan tum idarecilerin a,q
Eren 25 1 hafta önce
Müdür yardımcısı düzeni bozdu sanırım. Gece eve kaçanların odaya şahsi çekyat atanların huzurunu kaçırmış olmalı. Yada numune kabulünü hiç bir hastanede olmadığı halde veri giriş personeline yaptıran teknikerlerinde huzurunu kaçırmış olabilri
Mc 1 hafta önce
Liyakat ha..kadrolu personelin yerine 4/d işçi çalıştırmak mi liyakat? Devlet nasıl zarar uğratiliyor anlamadim. İşçinin nöbet saati 40 lira memurun 20 lira.. ayrıca 6 kişinin yapacağı işi 12 kişi nasıl yapar? Nöbet saatleri belli ya 16 saat ya 24 saat nöbette tek kisi çalıştığına göre nasıl olur bu? Derdiniz ballı kaymaklı nöbetini elinizden alındı. Acil nöbeti olduğu için iyi para aliyordunuz kesildi paranız. Peki bu işten dolayı imza yetkiniz olmadığından dolayı hastane ceza yedi mi acaba?
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?