Hastane Çalışanları Yemekten Zehirlendi

Ahlat Devlet Hastanesi çalışanları personel yemeğinden zehirlendi. SES Bitlis Temsilcisi Serkan Dündar, "Sağlık emekçisi arkadaşlarımız yemeklerden şikayetçi" dedi.

Gündem 20.06.2021, 01:01 Zeynep Elmalı
Hastane Çalışanları Yemekten Zehirlendi

Ahlat Devlet Hastanesi çalışanları personel yemeğinden zehirlendi. SES Bitlis Temsilcisi Serkan Dündar, "Sağlık emekçisi arkadaşlarımız yemeklerden şikayetçi" dedi.

Bitlis'te bulunan Ahlat Devlet Hastanesi’nde öğle yemeği sonrası hastane çalışanları, kusma, ishal ve mide bulantısı gibi zehirlenme belirtileri şüphesiyle acil servise başvurdu. Yemekten zehirlenen personel, tedavinin ardından izne ayrıldı.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: BİR KAÇ PERSONELDE ZEHİRLENME ŞÜPHESİ VAR

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Gazete Duvar’a yapılan açıklamada zehirlenme olayı doğrulanırken “Birkaç personelimizde zehirlenme belirtileri var. Tedavileri yapıldı. Zehirlenme sebebi olarak düşünülen yemekten numune alınarak incelenmek üzere laboratuvara gönderildi. Yapılacak incelemenin ardından çıkacak sonuçla zehirlenmenin yemekten kaynaklanıp kaynaklanmadığı tespit edilecek” denildi.

SES BİTLİS: CİDDİ BİR YEMEK SIKINTISI VAR

Uzun süredir Bitlis’teki tüm hastanelerde ciddi bir yemek sıkıntısı yaşandığına dikkat çeken Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Bitlis Temsilcisi Serkan Dündar ise idarenin sorunlara duyarsız kaldığını söylüyor. Dündar “Sağlık emekçisi arkadaşlarımız uzun bir süredir yemeklerden şikayetçiler hatta yemek yemiyorlar. Yemeklerin soğuk olması, öğün olarak besleyici ve doyurucu olmaması, kahvaltıların hazır ve kalitesiz ürünlerden oluşması gibi bir dizi şikayet konusu var. Bu belirgin bir sorun ama çözümü için hiçbir adım atılmadı şimdiye kadar. Sözde kağıt üzerinde yemekhane komisyonları var ama şikayetleri aktif değerlendirip çözüme kavuşturacak bir yapıya denk gelmedik. Bu sorunları kim çözecek, muhatap kim sorusu ortada duruyor maalesef. Zehirlenme konusundan da haberdar olduk ancak her zamanki gibi örtbas edileceğini düşünüyoruz” diye konuştu. 

‘BUNLAR MAFYA MI?’

Bitlis’te bir kamu hastanesinde çalışan ve güvenlik gerekçesiyle adının açıklanmasını istemeyen bir sağlıkçı ise yemek sorununun uzun zamandır çözüme kavuşturulmadığını şu sözlerle anlattı: “Biz onlarca defa yemek yapan bu firmayı idareye şikayet ettik. Hiçbir şikayetimiz işleme alınmadı. Bazı arkadaşlarımız tehdit edildi. Bize sürekli ‘Bunlar çok güçlü, bunlara kimse bir şey yapamaz, kendinizi yormayın’ denildi. Biz zaten pandemiden dolayı çok zor şartlar altında, canımızı dişimize takarak çalışıyoruz. Bu şartlar altında ne yazık ki aç karnına çalışıyoruz çünkü yemekler yenilecek gibi değil. Düzeltilmesi için şikayet edince de işimizden edilmekle, can güvenliğimizin tehlikeye girmesiyle tehdit ediliyoruz. Bunlar mafya mı? Hepimizin üzerinde bir psikolojik baskı kurmuşlar. ‘Şu siyasetçi, bu siyasetçi bizim elimizde, bize kimse bir şey yapamaz’ diyorlar. Ne yapmamız gerektiğini biz de bilmiyoruz, çaresiziz.”

Konuyla ilgili görüş almak ve iddiaları sormak için ulaşmaya çalıştığımız ilgili firma yetkilileri ise sorulan sorular üzerine telefonu kapatarak arayan numaraları engelledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?