PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hastane: Acil Servisimizde 18+ Saat Bekleme Süresi Var! Yanınıza Telefon Şarjınızı Alın!

London Health Sciences Centre hastanesinin vatandaşlara yönelik acil servisimizde 18+ saat bekleme süresi var uyarısı ve telefon şarj aletinizi yanınıza alın duyurusu Türkiye’de 1 acil servislerde 1 saat bekledikleri için olay çıkaran hastaları akıllarak getirdi.

Gündem 08.10.2022, 20:59 Cansu Polat
Hastane: Acil Servisimizde 18+ Saat Bekleme Süresi Var! Yanınıza Telefon Şarjınızı Alın!

Londra’da faaliyet gösteren Health Sciences Centre Sağlık Bilimleri Merkezi, Kanada’nın en büyük akut bakım eğitim hastanelerinden biri olma ünvanını taşıyor. 1995 yılında Üniversite hastanesi ve Victoria hastanesi birleşmesi sonucunda kurulan Health Sciences Centre, acil servise gelecek hastalarına 18+ saat bekleme süresi yaşandığını belirtmesi dikkat çekti.

“Lütfen beklemeye hazırlıklı olun” diyen sağlık kuruluşu, vatandaşlardan gelirken yanlarında bir telefon şarj cihazı, su şişesi, kitap, kulaklık ve atıştırmalık bir şeyler paketleyerek acil servise gelmelerini istemesi Türkiye’deki acil servisleri akıllara getirdi.

Bilindiği üzere Türkiye’deki hastanelerin acil servislerinde üstelik yeşil alanda 1 saat bekledikleri için olay çıkaran hasta ve yakınları, İngiltere’de faaliyet gösteren hastanenin acil servis bekleme süresini gördüğünde ne tepki verecekler merak konusu.

Yorumlar (4)
Atilla 2 ay önce
1 saat mi ?? Türkiye de bırakın muayeneyi enjeksiyon ve pansuman için gelenler bile 20 dakika bekleseler olay çıkarıyorlar. Hatta resusitasyon odasına kafasını sokup benim enjeksiyonum vardı diyeni bile gördü bu gözler.
dr 2 ay önce
bir de zam veriliyor ve 18 saat beklein diyor yok daha neler
Saglikci 2 ay önce
Ingilterede acil hastalar ne kadar bekliyor turkiyede ne kadar bekliyor onu da aciklasaniz turkiyenin vahim durumunu gorursunuz.
YALAN 2 ay önce
Türkiye'de bekleme süresi kesinlikle yalan