Hasta Yakını Hemşirenin Kolunu Üç Yerden Kırdı!

Sağlıkta şiddet durmak bilmezken, Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde hasta yakını hemşirenin kolunu üç yerden kırdı. Çocuğunun servisinin değiştirilmesine sinirlenen refakatçi adeta hastaneyi birbirine kattı.

Hasta Yakını Hemşirenin Kolunu Üç Yerden Kırdı!

Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk bölümünde yatarak tedavi gören çocuğun refakatçisi Serviste görevli hemşirelere ağza alınmayacak küfürler eden refakatçi, daha sonra kavga ettiği erkek hemşirenin kolunu üç yerinden kırdı. 

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yaşanan şiddet olayını kınarken, bir kez daha sağlıkta şiddeti sona erdirecek yasal düzenlemelerin yapılması çağrısında bulundu. 

TIKLAYIN

Sağlıkta şiddet durmak bilmiyor. Sağlıkta şiddetin son kurbanı Gaziantep'te Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi çalışanları oldu. Alınan bilgilere göre, çocuğu Süt-3 servisinde yatarak tedavi gören baba, önceki gün serviste görevli kadın hemşireleri sözlü taciz edip, sorun çıkarınca hasta başka servise alındı. Buna sinirlenen refakatçi baba, "Yarın göreceksiniz, burayı dağıtacağım. Hepinizi hoplatacağım" diye tehditlerde bulundu. 

Saldırgan, hastası başka serviste yatmasına rağmen dün sabah yeniden Süt-3 servisine geldi. Kadın hemşirelere küfürler ederek taşkınlık çıkarmaya başladı. Erkek hemşire C.B., saldırgana müdahale etmek isteyince kavga çıktı. Saldırgan erkek hemşireyi darp etti ve kolunun üç yerden kırılmasına neden oldu. Olayın ardından beyaz kod verildi. 

Hasta refakatçisinin saldırısı sonucu kolu üç yerden kırılan hemşire C.B. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı. Saldırganın da yakalanarak, adli sürecin başlatıldığı öğrenildi. 

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, yaptığı açıklama ile Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yaşanan şiddet olayını kınadı. Başkan Arayıcı, "Ne yazık ki, sağlıkta şiddet haberlerine her gün yenileri ekleniyor. Sağlık hizmeti sunarak kutsal bir görevi yerine getiren sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddeti nefretle kınıyoruz. Bunun son olmasını dilerken, yetkililerden sağlıkta şiddetin önüne geçecek caydırıcı yasal düzenlemelerin zaman geçirilmeden bir an önce hayata geçirmelerini bekliyoruz" diye açıklamada bulundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 18:39

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşire
hemşire - 9 ay Önce

güler hanım galiba bizim için çabalamayı bıraktınız bir kaç kendini bilmez yüzünden ama siz olmayınca gerçekten haber alabileceğimiz bir yer kalmadı herkes çok stresli uyku uyuyamaz hale geldik 3113 kişi zimmete düştü dediniz bunlar çkys ye işlendi mi sistemde görünüyor mu yada görünecekse ne zaman olacak bir bilginiz var mı biliyorum bu bilgileri sizden değil bakanlıktan almamız gerekiyor ama maalesef onlar açıklama yapmıyor

cevap bekliyor
cevap bekliyor @hemşire - 9 ay Önce

o kadar zimmete düşmeyen genç sizden gelecek en ufak bir habere muhtaç lütfen bizi bilgilendirin kimse iyi durumda değil sizden başka bilgi kaynağımız yok

zimmet
zimmet - 9 ay Önce

güler hanım zimmet konusunda öğrendiğiniz bir bilgi varsa sosyal medya hesaplarından vesaire bilgilendirir misiniz

Hemşire
Hemşire - 9 ay Önce

Güler abla zimmete düşmeyi bekleyen sağlıkçılar olarak bizleri bilgilendir nolur

H.
H. - 9 ay Önce

Güler hanım sizin çabanız ve başarınız ortada. Bir kaç kıymet bilmez ve ne dediğini bilmeyenlerin lafıyla bize darılmayın lütfen. Tek bilgi kaynağımız sizsiniz herkes zimmet konusunda tedirgin ve çok karamsar bilgimiz yok. Lütfen bi açıklama yapın, size güveniyoruz

Zimmett
Zimmett - 9 ay Önce

Güler hanım lütfen cevap verin
Düşmeler en son ne zaman olur
Sizden başka kimseden bilgi alamyrz

Zimmett
Zimmett - 9 ay Önce

Lütfen cevap verin güler hanım

Isimsiz
Isimsiz - 9 ay Önce

Gerçekten zimmete ilgili bir duyuma çok ihtiyacımiz var lütfen bir şey söyleyin

Berlin
Berlin - 9 ay Önce

Güler Abla bari siz elinizi çekmeyin üstümüzden. Sizden zimmet konusunda haber bekliyoruz


SIRADAKİ HABER