Hande Fırat: Soylu ile Koca Arasında Ciddi Bir Tartışma Oldu!

Hande Fırat bugünkü köşe yazısında, edindiğim bilgiye göre, "cumartesi günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında telefonda ciddi bir tartışma oldu" dedi.

Gündem 14.04.2020, 10:40 14.04.2020, 10:47
Hande Fırat: Soylu ile Koca Arasında Ciddi Bir Tartışma Oldu!

Hande Fırat'ın yazısının ilgili bölümü:

TIKLAYIN

"10 Nisan günü 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta gece saat 24.00'ten sonra sokağa çıkma yasağının açıklanması karmaşa yaratmış, özellikle açıklamanın yöntemi, açıklamayla genelge arasındaki saat farkı tartışma yaratmıştı." diyen Hande Fırat, Edindiğim bilgiye göre, cumartesi günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında telefonda ciddi bir tartışma oldu." ifadesine yer verdi.

KRİTİK 2.5 SAAT

Süleyman Soylu cep telefonlarını kapattı, İstanbul'a doğru yola çıktı. Kendisine bir ara Cumhurbaşkanlığı ekibi dahi ulaşamadı. Sonrasında temas kuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tanıyoruz. Normal koşullarda gitmek isteyene, üstelik kendisi ona telefonda "Kal" demiş olmasına rağmen sosyal medya yoluyla açıklama yapana bir kez daha "Kal" demesi mümkün değildir. Ancak hem geçilen özel süreç, hem sürece dair tek sorumluluğun Soylu'da olmaması, hem de Soylu'ya sosyal medyadaki yoğun destek Cumhurbaşkanı'nın kararında etkili oldu. Aslına bakarsanız destek karşısında istifayı kabul etseydi belki de kimi çevreler Erdoğan'ı sorumlu tutacaktı.

Yorumlar (2)
Misafir 7 ay önce
Soylu bakanımıza kurban olsun.önce kendi personellerini düşünsün sağlık bakanı.idarecileri yüzünden sağlık personeli perişan.koruyucu malzemeleri vermiyorlarmış.covit testide yaptırtmîyorlarmış.ek ödeme zammınında adaletsiz olduğu söyleniyor. O gece çıkan 100.000 kişi olsun.1200000 sağlıkçının riske atıyor kendisi.gitsin kendi hastanelerini yönetsin.soylu bakanımıza laf etmesin.onun arkasında halk yanında koca çınar reisimiz var.
Mehmet 7 ay önce
Soysuzlara Karşı Bir Soylu Yeter .(Nokta)
6
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?