PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hacda Sağlıkçı Olarak Görevlendirilecek Bu Kişileri Kim Seçti?

Bu yıl diyanetin hac organizasyonunda görevlendirilecek personele aylık 7400 riyal maaş ödeneceği belirtilirken ambulanslar da görev alacak çoğu personelin sağlık personeli olmayan sivil ve yaşı ilerlemiş kişilerden seçilmesi tepki çekti

Gündem 06.06.2022, 16:50 07.06.2022, 14:30 Cansu Polat
Hacda Sağlıkçı Olarak Görevlendirilecek Bu Kişileri Kim Seçti?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organizasyonu yapılan 2022 yılı hac görevlendirmesinde ambulans sürücülerine geçtiğimiz gün eğitim verildi.

Eğitim esnasında görev verilen çok kişinin sağlık personeli olmadığı, sivil ve yaşları ilerlemiş kişiler oldu hatta iddialara göre bu kişilerin ambulans kullanmayı dahi bilmedikleri söyleniyor.

Sağlık Bakanlığında görev alan yüzlerce ATT ve Paramedik var iken atanmayı bekleyen on binlerce sağlık personeli dururken ambulans kullanmayı dahi bilmeyenlerin hac organizasyonunda ambulanslar da kim yada hangi kurumlar tarafından görevlendirildiği ise merak konusu oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ambulanslarda görevlendirilecek personelle ilgili yaptığı açıklamada ise “2022 yılı haç organizasyonu sağlık ekibi nde ambulans şoförü olarak görev verileceklerin eğitimlerinin 25 ve 26 Mayıs 2022 tarihinde Ankara Dini Yüksek İhtisas Merkezinde” yapıldığı belirtilirken “eğitime katılan adaylara hac ibadetinin yapılışı, ilk yardıma giriş, temel ilk yardım gibi konularda pratik ve teorik eğitim verildi” denildi.

Yorumlar (32)
Real 3 hafta önce
İmamdir bunlar, Turkiyede imamdan hersey olur. Diyanet soyguncudur bu ulkeyi soymaktadir.
Hemşire 3 hafta önce
Eğer Allah var ise, bu ve buna benzer torpil, adam kayırma, hak yeme, telefonla veya pusula ile adam ise aldırma vb vb tüm haksızlıklar birgün çıkar.
Kolay değil 3 hafta önce
Orada görev yapan birisi olarak söylüyorum, defalarca mülakata girdim ugrastim, kimine nasip kimine değil giden herkese torpilli diyip günahını alıyorsunuz, bu giden soforlerde 20-30 tane diyanet personeli hem nakil ambulansi hemde servis aracı kullanıyorlar, belediyelerde nakil ambulansini nasıl belediye çalışanı kullanıyor bunu da bu arkadaşlar kullanabilir, 400 sağlık çalışanı içinde paramedik att de var ambulans da onlar gerekeni yapıyor zaten, çok ağır hakaretler var yazık bunları yazanlara
Malik 3 hafta önce
15 yıldir bir sağlıkçı olarak sınava giriyorum son 5 yıldır sınavı kazanıp mülakatlar a giriyorum ve ne hikmetse sordukları tüm sorulara net cevap vermeme rağmen eleniyorum bunlara ve diyanete torpilçi hak yiyen zihniyetsizlere hakkımı helal etmiyorum
Hemsire 3 hafta önce
Bu ne ya ciddimsiiniz bu fotograf gercek mi ???????? yuh ki ne yuh bu hangi akil urunu ? Komedi resmen
aa 3 hafta önce
hakkımız haram olsun bu o r u s p u ç o c u k l a r ı n a ...
memur 3 hafta önce
Diyanet yıllardır kendi personelini şöför olarak alır..
Antilamb 3 hafta önce
Ben pandemiden önce yazılı sınavına girdim ve 90 aldım. Sonra mülakat Kahramanmarastan İstanbul il müftülüğune Süleymaniye camii yanına gittim. Mülakattaki bütün soruları cevapladim. Sonuç Sonuç
2022 Yılı Hac Sağlık Ekibinde GÖREVLENDİRİLMENİZ PLANLANMAMIŞTIR. yazılı. Ne totalda aldığım puan belli. Ne kaçıncı olduğum belli. Ne laboratuar kadrosundan kaç kişi aldığım belli. Yani arkadaşlar sakın bu tarz sınavlara girmeyin. Gidecek kişiler torpil ile seçiyor. Torpili kim yapıyor onuda size bırakıyorum. Bunu yapan diyanet denen bir kurum. Hakkım zehir zıkkım olsun.
saglık memuru 3 hafta önce
cemaatten referansın yoksa niye gittin ki yol parası boşa gitmiş
Aliii 3 hafta önce
Allah’ın evine bile torpille gidiyor münafık köpekler bunların yatacak yeri yok bunlar hac için değil alacakları para için gidiyorlar çünkü bunların kabeside kıbleside para paraaa paraaaaa..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?