Günlük 2 Eldiven Kullanın Denilen Hastanede Moral Olur mu?

Çorum'da tıbbi malzeme konusunda hastanelerde sıkıntı yaşandığı özellikle maske ve eldiven konusunda personelere günlük 2 eldiven kullanın uyarısında bulunulduğu iddia edildi.

Gündem 17.03.2020, 21:52 17.03.2020, 22:04
Günlük 2 Eldiven Kullanın Denilen Hastanede Moral Olur mu?

Çin’de ortaya çıkarak dünyaya yayılan ve ülkemizde de tüm önlemlerin alınmasına karşı yayılarak vatandaşlarda görülmeye başlayan corona virüs salgını sonrası, başta maske, eldiven ve koruyucu kıyafet olmak üzere birçok medikal ürün hastanelerde sıkıntı olmaya başladı.

TIKLAYIN

Çorum Türk Sağlık-Sen Başkanı Fatih Gök, sosyal medya hesabından Hastanelerde bazı malzemelere kısıtlama getirildiği 24 saat boyunca 2 eldiven ile sağlık hizmeti verildiği yönünde bir paylaşımda bulundu.

Gök, paylaşımında, “Savaşa giden askere senin 5 mermi hakkın var denir mi? Denmez ama bize ‘günlük 2 eldiven hakkınız var’ deniyor. Bu pandemide sağlık çalışanlarının 2 şeye ihtiyacı var! Moral ve Malzeme. Ama ikisi de yok”

Yorumlar (2)
Sağlıkçılar 8 ay önce
Bazı hastanelerde haftalık 3 maske veya günde 1 maske veriliyor gün boyu kirli kirli kulllanmak zorunda kalınan yerler var bir arastirin
malzeme yokmuş 8 ay önce
yine iki eldiven verilmiş hiç verilmeyen yerler var malzeme yokmuş
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?