Günlük 2 Eldiven Kullanın Denilen Hastanede Moral Olur mu?

Çorum'da tıbbi malzeme konusunda hastanelerde sıkıntı yaşandığı özellikle maske ve eldiven konusunda personelere günlük 2 eldiven kullanın uyarısında bulunulduğu iddia edildi.

Günlük 2 Eldiven Kullanın Denilen Hastanede Moral Olur mu?

Çin’de ortaya çıkarak dünyaya yayılan ve ülkemizde de tüm önlemlerin alınmasına karşı yayılarak vatandaşlarda görülmeye başlayan corona virüs salgını sonrası, başta maske, eldiven ve koruyucu kıyafet olmak üzere birçok medikal ürün hastanelerde sıkıntı olmaya başladı.

TIKLAYIN

Çorum Türk Sağlık-Sen Başkanı Fatih Gök, sosyal medya hesabından Hastanelerde bazı malzemelere kısıtlama getirildiği 24 saat boyunca 2 eldiven ile sağlık hizmeti verildiği yönünde bir paylaşımda bulundu.

Gök, paylaşımında, “Savaşa giden askere senin 5 mermi hakkın var denir mi? Denmez ama bize ‘günlük 2 eldiven hakkınız var’ deniyor. Bu pandemide sağlık çalışanlarının 2 şeye ihtiyacı var! Moral ve Malzeme. Ama ikisi de yok”

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 22:04

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 3 ay Önce

Bazı hastanelerde haftalık 3 maske veya günde 1 maske veriliyor gün boyu kirli kirli kulllanmak zorunda kalınan yerler var bir arastirin

malzeme yokmuş
malzeme yokmuş - 3 ay Önce

yine iki eldiven verilmiş hiç verilmeyen yerler var malzeme yokmuş

SIRADAKİ HABER