FETÖ sanığı doktora 2 yıl 22 gün hapis cezası

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında yargılanan ve etkin pişmanlıktan yararlandırılan sanığa 2 yıl 22 gün hapis cezası verildi.

Gündem 14.09.2021, 15:35 14.09.2021, 20:03 Zeynep Elmalı
FETÖ sanığı doktora 2 yıl 22 gün hapis cezası

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında yargılanan ve etkin pişmanlıktan yararlandırılan sanığa 2 yıl 22 gün hapis cezası verildi.

4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında, terör örgütü üyelerinin, örgütün gizli haber leşme programı ByLock yazışmalarında ismi geçen, tutuksuz sanık M.G. ve avukatı hazır bulundu.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Duruşma savcısı mütalaasında, sanığın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan cezalandırılmasını ve etkin pişmanlıktan yararlandırılmasını istedi.

Mahkeme başkanı tarafından son sözü sorulan sanık ise bildiklerini anlattığını ve pişman olduğunu belirterek, beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandırılan sanık M.G'ye "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan önce 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi, ardından bu cezayı 2 yıl 22 güne indirdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?