PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Fahrettin Koca: Hekimler İçin Geri Dönüşsüz Adımlar Atıyoruz

Sağlık Bakanı Koca bugün Meclis Genel Kurulunda kabul edilen emeklilik ve özlük haklarıyla ilgili düzenleme hakkında “yasalarla bağlayıcı geri dönüşsüz adımlar atıyoruz” açıklamasında bulundu.

Gündem 17.06.2022, 00:16 17.06.2022, 16:24 Cansu Polat
Fahrettin Koca: Hekimler İçin Geri Dönüşsüz Adımlar Atıyoruz

Bakan Koca sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamasında hekimlerin 4 temel sorunundan ikisine karşı gerekli yasaların daha önce çıkarıldığını söyledi. Koca, “emeklilik ile özlük hakları için gerekli yasal adımlar da bugün atıldı” dedi.

Fahrettin Koca imkanların sonuna kadar kullanıldığı ortada diyerek “yasalarla bağlayıcı yani geri dönüşsüz adım atıyoruz” ifadesini kullandı.

Koca kabul edilen teklifle ilgili olarak peş peşe şu twitleri attı:

Devlet, hekiminin aylık geliri için politikasını kökten değiştirdi.

Devlet, hekimine yönelik emeklilik politikasını değiştirdi.

Devlet, hekimini şiddetten korumak için politikasını değiştirdi.

Devlet, hekimine haksız tazminat ödetmemek için politikasını değiştirdi.

Fahrettin Koca TBMM Genel Kurulunda kabul edilen teklifle ilgili daha önce yaptığı açıklama ilgili DÜZELTME yaparak şu ifadeleri kullandı: "DÜZELTME: 22 BİN olan mevcut “pozisyon sayısı” özet metinde 2 bin şeklinde yazılmıştır. Düzeltmiş şekliyle cümle: “Pozisyon yetersizliği sebebiyle 4924 sayılı Kanun’a tabi sözleşmeli personel için sözleşmeli pozisyon sayısı artırıldı. (22 bin olan pozisyon 27 bine çıkarıldı).”"

Bakan Koca Sağlık Bakanlığı hastanelerinde sağlık hizmeti almış olup prim borcu gibi nedenlerle hastane gideri karşılanmayanların 5000 TL’nin altında olan borçları terkin yönündeki açıklamasına düzeltme yaptı. Koca, 5000 TL ifadesi metinde yanlışlıkla yer almıştır. Doğrusu, 10.000 TL şeklindedir: ““Sağlık Bakanlığı hastanelerinden sağlık hizmeti almış olup pirim borcu gibi nedenlerle hastane gideri karşılanmayanların 10 bin liranın altında olan borçları terkin edildi.”” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (35)
masal 2 hafta önce
Devlet, hekiminin aylık geliri için politikasını kökten değiştirdi.
Devlet, hekimine yönelik emeklilik politikasını değiştirdi.
Devlet, hekimini şiddetten korumak için politikasını değiştirdi
Devlet, hekimine haksız tazminat ödetmemek için politikasını değiştirdi.
tebrikler. sağlık çalışanları demediğiniz için teşekkürler
GREEN 2 hafta önce
DEĞİŞEN Bİ ŞEY YOK AKILLIM, DEĞİŞEN TEK ŞEY, SİZ YSP LERİN ALMADIĞINIZ RİSK İÇİN YAPTIĞINIZ TALEPLER, DEĞİŞEN TEK ŞEY İSZ YSPLERİN KENDİLERİNİ DOKTORLA KIYASLAMASI. KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE MURDAR DERMİŞ, ÇALIŞ ,KAZAN OKU SWENDE DOKTOR OL, RİSK ALMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU GÖR, BAŞINDA SAÇ KALMAMASININ NE DEMEK OLDUĞUNU GÖR, SONRA KONUŞ.AYRICA DOKTOR KENDİNİ DOKTORLA KIYASLIYOR, SEN KENDİNİ ÖZELDE ÇALIŞAN YSP LERLE KIYASLA, ELMA İLE ARMUT KIYASLANMAZ...
ephe 2 hafta önce
bakanım "Devlet, hekimine yönelik emeklilik politikasını değiştirdi" ne demek. biz üvey evlatız değil mi. 2008 sonrası memurlar yani 5510 sayılı memurlarda emekli olduklarında 2008 öncesi 6000 küsür alırken 2008 sonrası 3000 küsür tl alacak.yani %100 gelir farkı var. ama devletimiz ne yaptı bu doktorlar için geçerli değil 2008 öncesi ile sonrası farkını kaldırıyorum dedi. peki soruyorum bakanım biz üvey evlat mıyız? peki tekrar soruyorum bu üye olduğunuz aidat ödediğiniz sendikaların sesi çıktı mı?
Hemşire 2 hafta önce
Sayın bakanım, birlikte çalıştığım temizlik görevlisini kadroya geçirip müdürlüğe masa başına gönderip benim kadar maaş vererek hatta tediye ikramiye daha çok paraya sahip olup öyle bir hale getirdiniz ki hem nöbet tutup hem çalışan biz hemşireleri hiçmişiz gibi hissettirdiniz. Bunu yaparken halkımıza girildi. Temizlik personeli iken arı gibi çalışan temizlik görevlileri şimdi hem çalışmıyor, hem çok konuşuyor, mesai saati kavramı bile kalmadı çoğu çok kabalaştı siz biz hali değil sen ben haline döndü ve bizi gerçekten hiç ettiniz. Sınavsız torpille eğitimini bile almadan benim önüme koyduğunuz bu işçiler nasıl benden daha çok para alır daha az çalışır ve bu kadar bizlerle yarışa girebilir ki??? Siz bunları yaparken nöbet tutan bizleri hiç mi düşünmediniz? Benim kadar sorumluluğu olmayan bir güvenlik görevlisi ya da herhangi biri gece mesaisi ile çalışsa artırımlı ücret alıyor ve bizler yıllardır gece nöbet tutuyoruz mesaiden sayılıyor bunlar bizim hakkımız değil mi? Gerçekten artık çok ezildik. İvedilikle hakkımız olanı verin!
Hemşire 2 hafta önce
Sandıkta hesabını soracağız
Msjdk 2 hafta önce
Yazdiklarin cok dogru bende hemsireyim aynilarini bizlerde yasiyoruz adamlar isine gelirse calisiyorlae bisey dersende mizmizlaniyorlar. Simdi guzel kardesim sende benim yaptigimi yap yoksa cok uzulursun sen elinden geleni yap gorevini yap ve kimseyle bosyere tartisma cunku bizler bunu hak ediyorum saglikta yetkili sendika saglik sen memurlarda da memur sen yani bu durumdan saglikcilarin cogunlugu memnun senin memnun olmayisin biseyi degistirmeyecek
Hekim dışı personel 2 hafta önce
Pandemi sürecinde sağlık personeli sayılan ve gece gündüz performans gösteren bir çok riske maruz kalan GİH personeli performans ödemesinden yine mahrum oldu
are 2 hafta önce
ya bir bakan düşünün sadece bir meslek grubuna emeklilik konusunda ayrımcılık yapıyor. 2008 sonrası işe giren diğer memurlar ne olacak bakanım yazık değil mi, nasıl böyle bir ayrım yaparsınız.
sağlık emekçileri 2 hafta önce
peki ya sağlık emekçileri? onlar için ne yapıyorsunuz?
ebe 2 hafta önce
ben bir ebeyim. benim için bir şey yapıldı mı bakanım?
masal 2 hafta önce
hekim düşmanları; korkma kardeşim benim için bir şey yapıldımı diye soruyor senin tabağından bir şey almıyor. rahat ol biraz
hekim düşmanları 2 hafta önce
yapıldı .. 3600 ün sizlere getirdiği etkiye bir BAKIN bu yapılandan da güzel bir etki üstelik.. öldünüz doktor düşmanlığından. siz hekim değilsiniz her konuda yarışıp komik oluyorsunuz. verildi işte 3600 hekimlerin sesi çıktı mı!!!!!
sağlık personeli 2 hafta önce
sayın bakanım bu bakanlık işi senin işin değil bırak çek git
Garabet 2 hafta önce
Gule gule sana yolun acik olsun diye bir sarki vardi.. Yolun acik olmasin diye degistirelim bunu.. Yedigin haklara istinaden, yaptigin oyalamalar, tutmadigin sozler, hakkini cignediklerin için.. Gule gule.. Az kaldi sizlerden kurtulacagimiz gunlere biraz daha bakancilik ve arkadaslariniz da vekilcilik oynasin
GREV 2 hafta önce
Hekimler yine greve gidecek.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?