PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Fahrettin Koca Bakanlara Teşekkür Etti Ama Soruyoruz: Hangi Sağlık Çalışanının Emeklilik Şartları İyileşti?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan adeta skandal denebilecek bir açıklama geldi. Sağlık çalışanlarının özlük hakları ve emeklilik şartlarının iyileştirilmesinde, çözüm üreticiliği için Maliye ve Çalışma Bakanına teşekkür etmesi şaşkınlık yarattı. Soruyoruz Sayın Bakana: Hangi Sağlık Çalışanının Emeklilik Şartları İyileşti?

Gündem 22.08.2022, 21:07 24.08.2022, 22:20 Cansu Polat
Fahrettin Koca Bakanlara Teşekkür Etti Ama Soruyoruz: Hangi Sağlık Çalışanının Emeklilik Şartları İyileşti?

Hemşire, paramedik, ebe, fizyoterapist... diğer branşlar halen 2008 öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılırken Bakan Koca'nın tüm sosyal medya hesaplarından (15 milyon vatandaş takip ediyor) "Sağlık çalışanlarının özlük hakları ve emeklilik şartlarının iyileştirilmesinde, çözüm üreticiliği için Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Nureddin Nebati’ye, geliştirdiği yol gösterici formüller için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn. Vedat Bilgin’e teşekkürü bir borç bilirim." demesi skandal değil de nedir?

Bakan Koca'nın paylaşımına tepkiler ise art arda gelmeye başladı.

İşte O Tepkiler:

"Aynı işi yapan iki asistan arasında 13000 tl ye varan fark oluşmuş. Uzman maaşı Prof’u geçmiş. Üniversite doktorları evrensel kümenin değil uzayın dışına postalanmış. Biz de size teşekkür ederiz"

"Sabit dönerler nerede?Doktorlar 10 bin tl üzerinde sabit döner alırken hemşireler neden 800tl alıyor?Performanslar neden hemşirelerde kesildi?Sağlık çalışanlarını derken kastettiğiniz sadece doktorlar mı ki doktorlar.Tamam doktor çok çok önemli onlarsız bir şey olmuyor ama ama.."

"Acaba ben mi sağlık çalışanı değilim? Aldığım maaşin bir kismi emekliliğe yansımıyor! 2008 öncesi ve sonrası ayrımı zaten devam ediyor. Hangi formül hangi çözüm?"

"SBA ve YÖK hekimlerinin hakları ne olacak bakanım? Aynı işi yaptığımız EAH kadrosu hekimlerinin yarı maaşı kadar kaldı bordromuz."

"Ne hakki 112"nin maaşi düştü. Eğer konuya hakim olmazsam bende alkişlayacağim.Tipki A haberi izleyen büyükler gibi."

"Promosyon ihalelerinin revizesi için il sağlık müdürlüklerine baskı yapmanız ve devlet olarak yanlarında olmanız gerekiyor. Keza onların gücü bankalara yetmiyor!!"

Yorumlar (24)
Sağlık çalışanı 1 ay önce
Bakan beyin gözünde sağlık çalışanı sadece doktor olduğu İçin gönül rahatlığı ile inanarak söylüyor diğer çalışanlar ikinci sınıf çalışan.Cumhurbaşkanı da sabit ek ödemede iyileştirme ve emekliliğe herhangi bir kayba uğramaksızın yansıtma müjdesinin yerine getirildiğini sanıyor.
Gerçek 1 ay önce
3600 ek gösterge hekimlere mi yapıldı
bir görüş... 1 ay önce
bakan koca sağlıkta koca bir yara açtın beddualar seni bulur Allah yanınıza koymaz bu haksızlığı
dr 1 ay önce
hemşireye verilen 3600 da yine sadece 2008 öncesini kapsıyor, hekim olsun hemşire olsun tüm memurlar olsun 2008 önceki yasa ile aynı yasaya tabii olunmasını herkes istiyor

çok büyük farklar var, 4-5bin tl lik farklar oluşuyor
dr 1 ay önce
2008 arasındaki fark kapanmadı ki çok büyük algı oluşturuyor bu bakanlık, uzman hekim 2008öncesi göreve başladığında 18bin tl alacak ama 2008 sonrası göreve başladığında 14bin tl ile başlayacak aradaki 4binin hesabını kim verecek bir de eşitledik diyorlar mı bu mu eşitlik

sadece ek ödeme verilecek o da olmasaydı 9bin tl saf maaş üzerinden emekli olacaktık ve emekli ücreti 6bin tl olacaktı
Tıb sek. 1 ay önce
Bakam dr bey yine şaşırtmamış. Dr dışı yok sayılmış. İsm tsm vb
are 1 ay önce
2008 sonrası işe girenlerin hali ne olacak bakanım sürünecekler emekli olunca
Eee 1 ay önce
Adam sadece kovid de ekip işi dedi hastaları muayene etmeyen meslektaşlarına kolaylık sağladı. Siz hala bir şeyler bekleyin. Boşverin din elden gitmesin , ezan susmasın , gerisi nasıldı ….
Mevzubahis 1 ay önce
Düzenleme yapılmadan önce 850 TL performans alıyordum Beyaz reformdan sonra 550 TL ye yükseldi, reforma bak bee , bizim gibilerden kesip doktorlara dağıtıldı BEYAZZZREFORMM
hala en kötü memur sınıfıyız 1 ay önce
bırak bakan bey hala en kötü memur sınıfız. konuşuyorsunuz sadece konuşuyorsunuz. ben bodromu bilirim aldığım parayı bilirim. emeklilik mi ! bırakın yaaa, yeter artık yalansınız . bu meleği bu hale getirenler elbet birgün bedelini öderler. elinizi attığınız her dalı kuruttunuz.
112 1 ay önce
112'ye teşvik bile vermemişsin sayın bakan! Çıkardığınız yönetmelik çöp. 112 acile yaptığınız bu ayıp unutulmayacak.
Saglik 1 ay önce
Çikan yönetmelik 112 ye zarar benim aldigim sürücü parası gitti riskli birim ödemesi arada kaynadı bunlar teşvik olarak verilebilirdi ama dr yoksa para da yok.. 840 tl gibi bir taban öncekinin yanında komik bizim para düştü bakanın haberi yok
Sağlık çalışanı 1 ay önce
Arkadaşlar bu şekilde doktor doktor diye ağlamaya gerek yok. Hazır tıp yerleşme dilimleri de düşmüşken şaaaak hepimiz üniversite sınavına giriyoruz, sonra şaaak 6 yıl okuyoruz ardından şaaak tus a giriyoruz şaaaak bi 4-5 yıl daha, arada 1-2 şer yıl da zorunlu yapıyoruz. Geçti mi şaaak 10-15 yıl. Laaan harbi eşit değilmişiz!!
dr 1 ay önce
zaten hakkı da ve kimse de kalmıyor ve puanları da çok düştü çünkü artık kimse bu koşullarda çalışmak istemiyor
ASELSAN da yeni mesleğe başlayan mühendise verilen maaş 3 ayda 1 maaş primi ile 28500 tlye denk geliyor uzman maaşı ile eş değer

ve 3-4 yıllık ASELSAN mühendis maaşları şu an 50-55binler ifade ediliyor ve sadece onlar değil şu anki online alışevriş siteleri 24binle başlatıyor+piyasa değeri 70-80bin apple mac veriyorlar ve +yemek prim+benzin parası tatile çıktığında tatil parası gibi primleri var

ama sağlık sistemi çok geride kaldı
dr 1 ay önce
2008 arasındaki fark kapanmadı ki çok büyük algı oluşturuyor bu bakanlık, uzman hekim 2008öncesi göreve başladığında 18bin tl alacak ama 2008 sonrası göreve başladığında 14bin tl ile başlayacak aradaki 4binin hesabını kim verecek bir de eşitledik diyorlar mı bu mu eşitlik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?