Eski Sağlık Bakanı Cumhurbaşkanı'na Hakaretten Gözaltına Alındı!

“Cumhurbaşkanı'na hakaret” suçlamasıyla Doğru Parti Genel Başkanı, eski Sağlık Bakanı Rıfat Serdaroğlu savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gündem 12.11.2020, 16:18 12.11.2020, 16:22 Güler Sağlam
Eski Sağlık Bakanı Cumhurbaşkanı'na Hakaretten Gözaltına Alındı!

Eski Sağlık ve Devlet Bakanı Serdaroğlu, Esenboğa Havalimanı’nda VIP çıkışında polis tarafından gözaltına alındığı sırada üstü aranmak istendi.

Polisin üzerini aramasına izin vermeyen Serdaroğlu, “Ben terörist değilim” diyerek itiraz etti. Serdaroğlu, görevli polisin kendisine “Sen” diye hitap etmesine de tepki göstererek, “Bana sen diye hitap edemezsin. Ben bu ülkede bakanlık yaptım. Benim çocuğun yaşındasın. Siz diye hitap edeceksin” dedi.

Çeşme 1’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nin “Cumhurbaşkanı’na hakaret” iddiasıyla hakkında soruşturma başlattığı gerekçesiyle gözaltına alınan Serdaroğlu, karakola götürüldü. Karakoldan Çubuk Cumhuriyet Savcılığı’na götürülen Serdaroğlu savcılıkta ifade veriyor.

Doğru Parti’den yapılan açıklamada, “Doğru Parti Genel Başkanı Sayın Rifat Serdaroğlu, Ankara seyahati esnasında Esenboğa Havalimanı’nda “cumhurbaşkanına hakaret” sebebiyle açılan davada Emniyet güçleri tarafından ifadesi alınmak üzere Çubuk Savcılığı’na götürülmüştür” denildi.

SERBEST BIRAKILDI

Anka’nın haberine göre, “Baba, oğul, kutsal damat” yazısında “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Serdaroğlu, savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Serdaroğlu, ülkeye hizmet eden kişilerin devlet terbiyesi ve adabı içinde ifadeye çağrılması gerektiğini” belirterek, “‘At izi it izine karıştı’ demek böyle bir durum olsa gerek” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
hakaret yanlış 11 ay önce
muhalefet edebilirsin ama seçilmiş cumhurbaşkanına hakaret edemezsin, bu yanlış.
Stres_Yapma 11 ay önce
Ülkeye hizmet etiğini iddia eden bir kişinin,bu ülkeye en üst düzeyde hizmet etme çabasında olan bir kişiye hitap ederken aynı oranda "devlet terbiyesi ve adabı içinde" hitab etmesi gerekmezmiydi ?
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?