PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Promosyon Ücretleriyle İlgili Açıklama Yaptı: Memur Maaş Zammı Oranında...

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan emniyet güçlerinin ve personelin dahil olduğu maaş promosyon anlaşmasına yönelik yaptığı açıklamada; anlaşmanın memur maaş zammına göre artış göstereceği kaydedildi.

Gündem 21.08.2022, 21:48 Cansu Polat
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Promosyon Ücretleriyle İlgili Açıklama Yaptı: Memur Maaş Zammı Oranında...

Emniyet Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personelin maaş promosyon ödemeleriyle ilgili 5 yıl süreyle anlaşma yapmıştı.

Yapılan anlaşmaya göre ödenen promosyonların memur maaşlarına göre artış gösterileceği duyuruldu.

EGM açıklamasında “Feto ile aynı dili kullanan ve uzun zamandır Teşkilatımıza yönelik dezenformasyon faaliyeti yürüten bazı sosyal medya hesapları tarafından gündeme getirilmeye çalışılan teşkilat mensuplarımızın maaş promosyonlarına ilişkin asılsız iddialarla ilgili açıklama yapma gereği duyulmuştur” ifadelerine yer verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Duyurusunda;

Personelimizin, 2022-2027 dönemini kapsayan 5 yıllık maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmış, promosyon ödemeleri 104 TL'den 300 TL'ye çıkarak yüzde 188 artış sağlanmıştır.

Promosyon ihalesine, ilgili teknik şartnamenin "bankanın her il merkezinde asgari bir şubesi bulunacaktır" şartını sağlayan 3'ü kamu, biri özel olmak üzere toplam 4 banka davet edilmiş; Ziraat Bankası katılım sağlamamış, Halkbank teşekkür mektubu göndermiş, İş Bankası 129 TL teklif sunmuş, Vakıfbank ise 225 TL’lik teklifini daha sonra 300 TL’ye çıkararak en yüksek teklifi vermiştir.

Tüm taraflar ve yetkililerin bulunduğu komisyonca, Vakıfbank’ın 300 TL’lik teklifi, en iyi teklif olarak değerlendirilmiş ve protokolün imzalanmasına müteakip personele ödenmeye başlamıştır.

Promosyon ödemelerinin, enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her 6 ayda bir yapılacak memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmiştir. Bu kapsamda Ocak 2023 tarihinde ilk zamlı ödeme gerçekleştirilecek ve aylık 300 TL'lik ödeme memur maaş zammı oranında artacaktır.

Promosyon ödemelerinin tamamı personele dağıtılmakta olup taşıt vb. alımı gibi farklı bir alanda kullanımı asla söz konusu değildir.

Maaş protokolü, il emniyet müdürlükleri mevcut protokollerinin süresi bittikçe dahil olabilecek şekilde düzenlenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Yorumlar (1)
HASAN DURAN 2 ay önce
NASIL GERİZEKALI BİR ANLAŞMA.MERKEZDEN YAPIP İSTANBULDA 20 BANKANIN GİRECEĞİ İHALEYİ ARDAHAN BAYBURT HAKKARİ GİBİ İLLER YÜZÜNDEN 4 BANKAYLA YAPARAK PERSONEL ZARARA UĞRATILMIŞ.BİRDE 5 YILLIK ANLAŞMA NEDEN,NİYE BU ISRAR
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?