EGO Sağlık Çalışanlarından Ücret Alacağız Dedi Ama Ak Parti Mecliste Toplu Taşımayı Ücretsiz Yaptı!

Ankara'da EGO Genel Müdürlüğünün, sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlanma hakkının 1 Temmuz itibarıyla sona erdiğini duyurmasının ardından Ankara Büyükşehir AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse Toplu Taşımanın yıl sonuna kadar ücretsiz olacağını duyurdu.

Gündem 08.07.2021, 17:16 09.07.2021, 13:08 Güler Sağlam
EGO Sağlık Çalışanlarından Ücret Alacağız Dedi Ama Ak Parti Mecliste Toplu Taşımayı Ücretsiz Yaptı!

EGO Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte yaklaşık 15 aydır devam eden sağlık çalışanlarımızın toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlanma hakkı, 1 Temmuz 2021 itibarıyla sona ermiştir. Kuruluşumuz, kanun, yasa ve yönetmeliklere uygun olarak toplu taşıma hizmeti sunmakla yükümlüdür. Toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak gruplar, ilgili kanun, yönetmelik ve kararlarla belirlenmiş olup bu gruplar arasında sağlık personeli yer almamaktadır." denilmişti.

Sağlık çalışanlarına 31 Aralık 2020'ye kadar ücretsiz toplu taşıma hakkını tanıyan önerge, oy birliğiyle kabul edildi.

Ankara Büyükşehir AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse yaptığı son dakika açıklamalasıyla Ankara'da "Sağlık Çalışanlarına 2021 yılı sonuna kadar ulaşımın ücretsiz olması konusundaki önergemizi oy birliği ile meclisten geçirdik." ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
memur 3 ay önce
sizin haberiniz bu kadar olur.yalan dolan talan yalakalık..akepe yapmış mış mış.he yaptı hatta akepe sağlıkçıya 10 binlira döner veriyor mansur yavaş ve imamoğlu engelliyor.
Ragıp 3 ay önce
Uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum. Sağdan da soldan da her haberi giriyor. Bu haber için yalaka diyorsanız ayıp olur.
Halo dayı 3 ay önce
Bizde yedik akp kendine yardım etsin erim erim eriyorlar
Yav he he 3 ay önce
Şova gerek yok. Meclis var, saray var. Aynı önergeyi mecliste sarayda sunun, gündeme alın. Nasılsa çoğunluk sizde
memur 3 ay önce
akepe o kadar düşünceli ise aynı vaadi veren mehepe ile birlikte 3600 ve döner sermayeyi maaşa sabitlemeyi çıkarsınlar.
SAĞLIKÇIYA ULAŞIM SÜRESİZ ÜCRETSİZ OLMALI 3 ay önce
SAĞLIKÇIYA SÜRESİZ ÜCRETSİZ ULAŞIM OLMADIKÇA KİMSE LÜTUF ETTİK SANMASIN. SAĞLIKÇI HAKEDİYOR BUNU POLİS GİBİ. bu 2021 bitince ne olacak aynı tas aynı hamam. gümrükçü bedava öğretmen binecek değilmi. oyunu bırakın gerçeği görün artıkk olması gerekeni yapmak göreviniz sizin. iyiliğiniz değil göreviniz
KİM 3 ay önce
BELEDİYE MECLİSİNDE DİĞER PARTİLER ÜCRETSİZ OLMASINA KARŞIMI ÇIKMIŞKİ AKPARTİ ÜCRETSİZ YAPTI DİYE HABER YAPILIYOR ÇOK YAZIK.
ebe 3 ay önce
Bir sağlık çalışanı olarak neden asker,polis,öğretmen gibi gibi hatta sağlık bakanlığında çalışan kişilere ücretsiz ulaşım yapmaları sağlanıyorda biz hastanelerde çalışan ebe,hemşire,sağlık teknisyenleri neden ücretsiz ego dan faydalanamıyoruz.çifte standart gibi………..
müdür yrd 3 ay önce
başlıkta akparti yaptı yazıyor, murat köse oy birliğiyle diyor. bu haberi kim onayladı merak ediyorum akla ziyan
Cansu 3 ay önce
ak partinin getirdiği teklife birde sağlıkçıların hakkını görmezden gelip RED oyu verselerdi öyle mi:)) niye mansur yavaş düşünüp, akıl edip bu teklifi getirip, ak partili meclis üyelerine evet oyu verdirmek zorunda bırakmamış. Bırakın bu işleri, chp de gelse, iyi parti de gelse, zaten ak partinin koskoca pandemi dönemi boyunca görmezden geldiği sağlıkçılara hiçbir siyasi oluşum hak ettiğini vermeyecek. bizim bunu anlamamız lazım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?