Eğitim Araştırma Hastanesi'nin Borcu Yüzünden Ameliyatlar Durduruldu mu?

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Anıl Esen tarafından diğer hastanelere gönderilen yazıyla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 25 Aralık'tan itibaren acil servis dışındaki tüm ameliyatları durdurulduğu öğrenildi.

Gündem 01.01.2021, 15:33 01.01.2021, 15:37 Güler Sağlam
Eğitim Araştırma Hastanesi'nin Borcu Yüzünden Ameliyatlar Durduruldu mu?

TIKLAYIN

Birgün’den Berkay Sağol’un haberine göre; Esen imzalı yazıda, “Başkanlığımıza bağlı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet vermekte olan Ameliyathane Birimine, teknik arıza nedeniyle 25 Aralık 2020 tarihinden itibaren hasta kabulü yapılamayacağına ilişkin Hastane Yönetimi’nin yazısı, yazımız ekinde sunulmuştur. Bilgilerinizi ve gereğini arz/ rica ederim” denildi.

Hastane kaynaklı edinilen bilgilere göre üniversite hastanesinin teknik arıza nedeniyle değil, borçlar yüzünden acil servis dışındaki ameliyatlara ara verdiği öğrenildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
İAEAH 3 hafta önce
Yönetmedikleri il sağlığın yansımasıdır. Türkiye'nin en büyük eğitim araştırma hastanelerinden, ege bölgesinin referans merkezlerinden biri ancak böyle insanların yönetiminde yitirilirdi. Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu işe de el atması gerekecek.
murat 3 hafta önce
üniversite hastaneleri acilen sağlık bakanlığına bağlanması gerekiyor. Hepsi iflas iflas bayrağını çekmiş durumda
kamil 3 hafta önce
hangi hastane batık değil ki. sağlık bakanlığının bütçesinin %20'si şehir hastanelerinin mütehaidinin cebine aktarılıyor.
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?