Ebe'ye Kes Sesini Geri Zekalı Diyen Sorumluyu Birileri mi Koruyor!

İddiaya göre otizmli oğluna bakmak için 5 aylık refakat izni alan Serpil Ebe, izninin ardından döndüğü filyasyon ekibindeki çalışmanın eşit dağıtılmasını isteyince, sorumlusunun hakaretine maruz kaldı. Minaz, kendisine, 'Kes sesini, geri zekalı' dediğini öne sürdüğü amiri hakkında şikayetçi oldu. Olaylar bununlada sınırlı kalmadı. Valiliğin 'tekrar soruşturulsun' yazısına rağmen henüz yeni bir soruşturma başlatılmadı.

Gündem 26.03.2021, 08:19 26.03.2021, 08:23 Güler Sağlam
Ebe'ye Kes Sesini Geri Zekalı Diyen Sorumluyu Birileri mi Koruyor!

Aksu ilçesinde yaşayan Serpil ile Selim Minaz çiftinin en küçük çocuğu Eymen, otizmli dünyaya geldi. Aksu İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde ebe olarak görev yapan Serpil Minaz, bakıma muhtaç oğluna bakmak için nöbet muafiyeti ve izin haklarını kullanmaya başladı. Geçen sene Eymen'in kendisine zarar vermesi üzerine Minaz, yasal hakkı olan 5 aylık ücretli refakat iznini kullandı.

TIKLAYIN

İzinden dönen Minaz, iddiaya göre, 'Zaten nöbet tutmuyor, izin kullanıyor' denilerek ilçenin uzak noktalarındaki filyasyon görevlerine gönderilmeye başlandı. Minaz, duruma itiraz ederek, amirinden sayısal ve bölgesel dağılımın eşit yapılmasını istedi. Bunun üzerine amiri iddiaya göre başka bir çalışanın yanında Minaz'a 'Kes sesini gerizekalı' diyerek odasından kovdu. Bunun üzerine Serpil Minaz, İl Sağlık Müdürlüğü'ne ve savcılığa giderek amiri hakkında şikayette bulundu. Ancak şahitler dinlenmeden idari soruşturmaya gerek olmadığı kararı verilince Minaz bu kez Antalya Valiliği'ne itirazda bulundu. Valiliğin 'tekrar soruşturulsun' yazısına rağmen henüz yeni bir soruşturma başlatılmadı.

Serpil Minaz'ın eşi Selim Minaz, amir hakkında hakaret davası açtıklarını belirterek, "Eşim devlet memuru, otizmli oğlumuz nedeniyle kullandığı yasal hakları ve izinleri var. Bu izinler amirini rahatsız etmiş. Eşim de gün içerisinde daha çok görev verilme, daha çok filyasyona gönderilme gibi durumla karşılaşınca eşitlik talep etti. Bu talep üzerine amiri odasına çağırıp, 'Kes sesini, gerizekalı' diyerek hakaret ediyor. Biz bu konuyla ilgili hem adli, hem idari yerlere başvuru yaptık" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Gariban Biri İşte 3 hafta önce
Kimin koruduğunu açıklıyorum;
Türkiye'nin bir dağ köyünde yaşayan ve çobanlık yapan Remzi amca koruyor.Yoksa onu oraya getiren akp il-ilçe başkanları veya o ilin vekilleri değil tabi ki.Remzi amca'yı bu kibirli kişileri buralara getirdiği için kınıyorum!!!!
8
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?