Düzce’de Doktorlar Döner Sermaye Ödemelerini Hastane Çalışanları İle Paylaştılar!

Sağlık Bakanlığı koronavirüs pandemisi kapsamında hekimlere yüzde 100 üzerinden ek ödeme yaptı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi pandemi polikliniğinde çalışan hekimlerde hak ettikleri ek ödemeleri, ek ödeme alamayan ve aynı serviste çalışan sekreter ve temizlik görevlileri ile paylaştılar.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle hastalığa karşı mücadele eden ve pandemi servislerinde çalışan hekimlere Sağlık Bakanlığı tarafından yüzde 100 oranında ek ödeme sağlandı. Yine aynı servislerde görev yapan sekreter ve temizlik görevlileri ise ek ödemelerden faydalanamadılar. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi polikliniğinde çalışan hekimlerde aldıkları ek ödemeleri aynı serviste görev yapan sekreter ve temizlik görevlileri ile paylaştılar. Hekimler, ek ödeme alamayan diğer sağlık çalışanlarının banka hesap numaralarını tek tek alarak ek ödemeden elde ettikleri gelirin yarısını bu hesaplara yatırdılar.

Erzurum ADSM Hekimleri de Ek Ödemelerini Paylaştı! haberimiz için tıklayınız.

Konuyla ilgili olarak bilgiler veren Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Volkan Temi “Bu süreçte hekim arkadaşlarımız sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını göstermek amacıyla hem motivasyon hem destek amaçlı aldıkları ek ödemeleri ek ödeme almayan sağlık çalışanlarımızla paylaştılar. Sekreter ve temizlik alanında çalışan arkadaşlarımızla paylaştılar. Onların motivasyonu ve yanlarında olduğumuzun göstergesidir” dedi.

TIKLAYIN

Diyarbakır’da Doktorlar Döner Sermayelerini Çalışanlarla Paylaştı! haberimiz için tıklayınız.

Düzce'den Sonra Şimdide Kocaeli'de Doktorlar Ek Ödemelerini Hastane Çalışanlarıyla Paylaştı! haberimiz için tıklayınız.

Pandemi servisinde görev yapan Dr. Hümeyra Bayram Akça ise “Pandemide ki birlik ve beraberliğimizi göstermek için böyle bir organizasyon yapıldı. Hekim arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında Sağlık Bakanlığımız hekim arkadaşlarımıza yüzde 100’den söz verdiği ek ödeme uygulamasını yaptı. Ama bu dönemde bazı sağlık çalışanları bu ek ödemeden faydalanamadılar. Hekim arkadaşlarımızda arkadaşların motivasyonu, birlik ve beraberliğin devamı için böyle bir uygulama yapmayı düşündüler” dedi.

Pandemi servisinde sekreter olarak görev yapan Canan Tekel hekimlere teşekkür ederek “Hekimlerimiz bizlerle böyle bir paylaşımda bulundular. Hepsine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Atatürk Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Ali Kılıç ise “İnanın hiç beklemediğimiz bir hareketti. Çok sevindik. Arkadaşlarımız adına sevindik. Doktorlarımızla gurur duyduk” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 09:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürbüz bozbey
Gürbüz bozbey - 6 ay Önce

Yapılması yerken yapmışlar kutluyorum Devletin yapması gerekirdi çünki herkes orda enfekte yerde çalışıyor herkesin de bir ailesi var hepsi zincirin bir halkasi

sağlıkçı
sağlıkçı - 6 ay Önce

sağlık bakanlığı utansın

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 6 ay Önce

Helal olsun bu doktorlara. Allah gözü doymayan diğer bazı doktorlara da vicdan versin.

Hemşire
Hemşire - 6 ay Önce

Çok yanlış bi davranış.hekimin maaşı onun hakettiği kazancidir.bunun kalıcı bi çözümünün sağlanması gerekir.Bakanlik veya üniversite hastaneleri yoneticilerin yaptığı adaletsiz odemeler hekim ve diğer sağlık çalışanlarının arasındaki oluşan adaletsizliği bu şekilde gidermeye çalışmak utanç vericidir.Yine de hekim arkadaşlara canı gönülden teşekkürler....

Umut Uygun
Umut Uygun - 6 ay Önce

Kartal Koşuyolu kalp hastanesinde çalışan bir Memur olarak Düzce Atatürk devlet Hastanesini selamlarımı saygılarımı sunuyorum iyiki varsınız.

sağlık çı
sağlık çı - 6 ay Önce

Gereksiz, show amaçlı hareket bunlar..

Muhammet İğneci
Muhammet İğneci - 6 ay Önce

Yapılan hareket güzel fakat asıl kınanması gereken ayrımcılığı yapan hükümettir sadakaya ihtiyaç yok herkese hakkı verilsin başkalarıyla kiyaslanmaktan sıkıldık kardeşim adamlar hak etmiş niye ayrımcılık yapıyor bir kaç iyi niyetli insan var elbet ama bu olayın diğer türlü olanlarında var insanlara koleymis gibi zannedip kendini üstün gören asalaklar . Ne diyeyim Allah büyük o herşeyi hakkıyla görendir cezasında mukafatinida verir selamlar

SIRADAKİ HABER