Doktorların 'Entübe Hasta' Yorumlarına Tepki Yağdı!

Sosyal medyada 2 doktorun diyaloğu kan dondururken vatandaşlardan büyük tepki çekti. Ellerine düşen vatandaşları zevkle entübe ettiklerini anlatan doktorlar, entübe sırasında kasten yanlış tedavi uygulayarak insanlara zarar verdiklerini itiraf ettiler. İki doktor arasında geçen skandal diyaloglara tepki gösteren vatandaşlar Sağlık Bakanlığı'na ve Cumhuriyet Başsavcılıklarına çağrıda bulunarak soruşturma başlatılması talebinde bulundu.

Gündem 06.12.2021, 13:38 Zeynep Elmalı
Doktorların 'Entübe Hasta' Yorumlarına Tepki Yağdı!

Sosyal medyada doktor olduğunu ifade eden iki şahıs, eline düşen hasta vatandaşların sağlığıyla oynadklarını itiraf eden tweetler attı. Sosyal medyada skandal ifadelere büyük tepki geldi.

Vatandaşların sağlığıyla oynadıklarını hiç çekinmeden itiraf ettiler: "Zevkle entübe ediyorum"

Kendisine gelen hasta vatandaşlara akıldışı tedaviler uyguladığını itiraf eden Deliren Narkoz (@o_bir_deli) kullanıcı adını kullanan doktor, vatandaşların ses tellerine (cord vokaller) zarar veren uygulamalarda bulunduğunu söyledi.  

Hasta vatandaşlara yanlış tedavi uyguladığını söyleyen sözde doktor, "9 numaralı tüple, zevkle entübe ettiğini" söyledi.

Kan dondura diyalog! "Kord Vokallerini kazımışsın"

Vatandaşların ses tellerine kasten zarar verdiği itiraf eden sözde doktora, Alone (I'm back) (@Cpr_acldr) kullanıcı adıyla başka bir doktor ise "Oha cord vokalleri kazımışsın" ifadesiyle cevap verdi.

Buna karşılık Deliren Narkoz kullanıcı adlı doktor ise, vicdansızlığını dile getirerek "Maske, kural ve karantinadan kaçan çok kıymetli vakalarımız için özel seçimdir" diye yazdı. 

"Sesleri çıkmaz artıkın"

Alone kullanıcı adlı doktor ise "Sesleri çıkmaz artıkın" ifadesiyle skandalı onayladı.

Deliren Narkoz kullanıcı adlı doktor ise "Kireci direk engeli ile sıyırırlarsa bi daha covid yok demek için bir cord vokale sahip olamayacaklar" cevabıyla kan dondurdu.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Büyük tepki yağdı! Sağlık Bakanlığı'ndan henüz bir açıklama yok

Vatandaşlar, sözde doktorların bu diyaloğunun ekran görüntüsü alarak tepki gösterdi. Tepkiler çığ gibi yükselirken Sağlık Bakanlığı'ndan ise henüz bir açıklama gelmedi.   

Sosyal medyada tepki yağdı! "Soruşturma başlatın" çağrısı

Sosyal medyada kan donduran diyaloğu gören vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Canlarını emanet ettikleri doktorların nasıl böyle vicdansız olabileceğini soran vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı'na ve Cumhuriyet Başsavcılıklarına çağrıda bulunarak söz konusu doktorlar hakkında soruşturma başlatılması çağrısında bulundu.

Öte yandan sözde doktorların tepkilerin ardından hesaplarını kapattıkları öğrenildi.

İşte vatandaşlardan gelen o tepkiler: 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
Muhtemelen 2 ay önce
Doktor çıkmayacak. Çalışan bile olmayabilir
Doğrucu Davut 2 ay önce
Peki siz bu yüzeyel haberi kimin tarafında olarak yapıyorsunuz. Buradan bile doktorlar üzerinde algı oluşturmaya çalışacak kadar düşük seviyedesiniz.
mmk 2 ay önce
NE KADAR ADİCE BİR HABER...MALUM SENDİKANIN SÖZCÜSÜ BU SİTEYE YAKIŞIR,İĞRENÇSİNİZ,
Hekim 2 ay önce
Hekim olma ihtimali yok diplomasında hekim yzıyorsada olma ihtimali yok..belki kimseyi hiç entübe etmedi bile hayatında.. ne olursa olsun şok içindeyim nasıl bu hale geldik
Algı 2 ay önce
Bunu yapan anestezi teknikeridir, algınızı sikeyim. Aşağılık mahluklar
Serdar 2 ay önce
Tabibler birliğinin başkanı pkk sempatizanı oyların yarıdan 1 fazlasını alması gerekiyor sonuç hekimlerin%50+1 pkk lı yada bu durumdan rahatsız değil, dünyada ve Türkiye'de insan sağlığına bilerek ve isteyerek zarar veren ve ucundan çok ciddi paralar kazanan hep hekimler oldu. Ülkede en üst düzeyde para kazanıyorlar ve halkta çoğunlukla eğitimlerine saygı duyuyor ama ne yazıkki halkta saygı görmek istiyor özelde yüzüne gülen hekim kamuda nerdeyse yüzüne bakmıyor sonuçta insan kendi değerini kendi belirler
Memur Emmi 2 ay önce
Anestezi teknikleridir,tahminen sizin sağlık sendikası üyesidir, hekim falan değildir akılsız sayfanın akılsız yöneticisi
Y. 2 ay önce
SİTE AÇIK HEKİM DÜŞMANIDIR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?