Doktora Kurşun Attı 4 Günde Serbest Kaldı

Samsun'da Opr.Dr. Murat Sinan Engin'in kapısı iddiaya göre gürültü gerekçesiyle kurşunlandı. Şüpheli tutuklandı, 4 gün sonra sağlık nedenleri gerekçesiyle tahliye edildi.

Gündem 01.10.2020, 11:37 01.10.2020, 11:38 Güler Sağlam
Doktora Kurşun Attı 4 Günde Serbest Kaldı

Samsun'da 17 Eylül'de meydana gelen olayda Opr. Dr. Murat Sinan Engin evinde oturduğu bir sırada kapısına gelen S.Ç. ile gürültü yüzünden bir diyalog geçti. İddiaya göre Doktor Engin, kapıyı kapattıktan sonra kapıya bir kaç el ateş edildi. O esnada 10 yaşındaki kızı ile büyük korku yaşayan Opr. Dr. Murat Sinan Engin, hemen polisi aradı. 

SAĞLIK GEREKÇELERİ GÖZETİLEREK TAHLİYE EDİLDİ 

TIKLAYIN

Olay yerine gelen polis ekipleri, silahı ateşlediği iddia edilen şüpheli S.Ç'yi gözaltına aldı. Şüpheli, mahkemeye verdiği ifadede ateş etme kastı olmadığını, silahının kazara ateş aldığını öne sürdü.  S.Ç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şüphelinin avukatı tutuklamaya sağlık gerekçeleri sunarak itiraz etti. 2 Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli hakkında yurt dışı yasağı getirerek 21 Eylül'de tahliye kararı verdi. 


*Opr. Dr. Murat Sinan Engin

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI 

Doktor Engin'in yaşadığı olay sonrası sağlık camiasıda ayağa kalktı. İmza portalı change.org'ta imza kampanyası başlatıldı. Yayınlanan manifestoda, Doktor Engin'in yaşadığı olay anlatılarak destek istendi, cezai yaptırım talep edildi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Ümit karaosman 3 ay önce
Seni tanıyım got iyi kafana sıkmamış got doktor
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?