Doktor ve Hastalar Arasında Sıcak Dakikalar: 1 Saat Telefonla Konuşup..

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi acilinde yaşandığı iddia edilen olayda, doktor ve sıra bekleyen hastalar arasında sıcak dakikalar yaşandı.

Gündem 22.03.2021, 09:49 22.03.2021, 09:54 Güler Sağlam

İddialara göre uzun süre telefonla konuşan doktora çocuklarını acil servise getiren aileler tepki gösterdi.

Önce görevli hemşire ile doktora haber gönderen hasta yakınları yaklaşık 1 saat telefonu kapatmadığını iddia ettikleri doktoru bu kez de hastane güvenlik görevlisini odaya göndererek uyardı.

TIKLAYIN

Dışarıda çok fazla hasta olduğunu ve çocuklarının huzursuzlandığını savunan bir aile bir türlü telefonu kapatmayan doktora, telefonu kapatmasını söyleyince hastane koridorlarında istenmeyen görüntüler ortaya çıktı.

Hastanın kendisini uyarmasına sinirlenen doktor odasından çıkarak çocuğunu acile getiren bir babanın üzerine yürüdü. Araya giren güvenlik görevlisi sayesinde tartışma kavgaya dönüşmeden önlenirken görevli doktor "Bugün doktrların sınav günü doktor yok,bekleyeceksin" diyerek kendini savundu. Doktorun kendisinin üstüne yürümesine sinirlenen vatandaş, sonra 'Dayak yedik diye şikayet ediyorsunuz' diyerek tepki gösterdi.

BEYAZ KOD NEDİR?

Sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele karşı görevleri sırasında veya görevleri dolayısıyla işlenen kasten yaralama suçu 5271 sayılı Ceza Muhakemeleri Kanununun 100. Maddesi kapsamında tutuklama nedeni sayılmıştır. Ayrıca özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personel de bu görevleriyle bağlantılı olarak kendilerine karşı işlenen suçlar bakımından Türk Ceza Kanununun uygulanmasında kamu görevlisi sayılmaktadır

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
hemşire 3 hafta önce
doktor bakanı görsün
8
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?