PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Doktor İle Uzman Çavuş Kavgası ve Alkışlı Protesto Eylemi Soruşturması Genişletildi

14 Mart Tıp Bayramında Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisinde Uzman Çavuş ile doktor arasında yaşanan olaya ilişkin 25 sağlık çalışanının ifadesinin alınmasına ardından Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu alkışla protestoya katılan 85 sağlık çalışanın ifadesini almak için müfettiş görevlendirdi.

Gündem 14.06.2022, 23:02 15.06.2022, 00:37 Cansu Polat
Doktor İle Uzman Çavuş Kavgası ve Alkışlı Protesto Eylemi Soruşturması Genişletildi

Muğla Eğitim Araştırma Hastanesinin Acil Servisinde Pratisyen Hekim T.T. ile acil servise muayene için gelen Uzman Çavuş A.A.’nın savcılıkta birbirlerinden şikayetçi oldukları olaya ilişkin hastanenin yürüttüğü idari soruşturma Sağlık Bakanlığı Teftiş Kuruluna ulaştı.

85 SAĞLIK ÇALIŞANIDA DAHİL EDİLECEK

İdari soruşturma kapsamında alkışlı protestoya katılan 25 sağlık çalışanının ifadesi alınmıştı. Bakanlık Teftiş Kurulu 25 sağlık çalışanının ifadesinin alınmasını yeterli görmeyerek protesto eylemine katılan 85 sağlık çalışanının da soruşturmaya dahil edilmesi için Muğla’ya müfettiş görevlendirdi.

25 SAĞLIK ÇALIŞANININ İFADESİ ALINMIŞTI

Hastane Başhekimliği tarafından yapılan idari soruşturmada güvenlik kamerası görüntüleri incelenerek doktor T.T.’nin elinde evrak almaya çalışan hastayı ittiği tespit edilmiş ayrıca olay gecesi Acil Servis ve Ameliyathanede görevli aralarında doktor ve hemşirelerin de olduğu 25 sağlık çalışanının ifadeleri alınmıştı.

Başhekimliğin yürüttüğü idari soruşturmaya güvenlik kamerası görüntüleri ile tespit edilen Uzman Çavuş A.A.’nın hastane koridorlarında ve çıkış kapısında beklenerek alkış ve sloganlar ile protesto eden 25 sağlık çalışanı da dahil edilmişti.

TEFTİŞ KURULU SORUŞTURMAYI GENİŞLETTİ

Hazırlanan raporun İl Sağlık Müdürlüğüne sunulmasının ardından Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığının idari soruşturmayı genişletti öğrenildi.

Genişletilen soruşturma kapsamında uzman çavuşun taburcu olduğu esnada protesto gösterisine ve iddia edilen darp olayının ardından düzenlenen basın açıklamasına katıldığı tespit edilen 85 sağlık çalışanı da idari soruşturmaya dahil edildi.

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığınca görevlendirilen müfettiş, yürütülen soruşturma kapsamında 85 sağlık çalışanıyla görüşecek. Müfettişin hastane yönetiminin de bilgisine başvuracağı da öğrenildi.

Yorumlar (6)
Garabet 2 hafta önce
Lüzumsuz isguzarlik yapan bakanlik bürokratları...
.. 2 hafta önce
2 Side işgüzar. Doktor sana ne Uzman çavuş zaten eğitimsiz cahil ne düştun peşine . Çeker silahını ki yapar belinde silah olan polis asker artık böyle
hemşire 2 hafta önce
hemşireyi niye sorşturuyorlar bir hekim askerimizi iftira atıp el kaldırmış zaten fetö ile ilişkisi de tespit edilmiş
acilen görevden atılması gerek o şahsın hekim bile demiyorum, hekim mesleğine yaışmıyor o şahıs
Jump 2 hafta önce
Bazı işlere kutsallık atfetmemek lazım, herkes para karşılığı işini yapıyor. Asker de öyle, dr da öyle. Önemli olan yaptığın işi dürüst ve iyi yapmak. Babasının boğazda yalısı olsa gidip uzman çavuşluk mu yapacak sanki. Kendisi için bulduğu en verimli iş odur muhtemelen. Fabrikada asgari ücretle çalışmaktan iyidir. Bu fetöşcülerde de bir taktik var. Başkalarını, bilmediklerini direk fetöşcü diye suçlayarak kendilerini aklamaya, hedefleri yönlendirmeye çalışırlar. Sen ne ayaksın hemşire? Fitne fesatlık çirkeflik birinde sık ise , ahlak değerleri düşükse onu hemen araştırmak lazım
CovidDr 2 hafta önce
Doktorumuzun eski videolarina baktigimizda; laubali, soytari tavirlar ile hastalara yaklasan biri oldugu goruluyor...
Adam 2 hafta önce
5 bin zam yerine soruşturma puajhahahahabaab
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?