Diş Teknisyeninin Diş Hekimliği Yaptığı İddiası

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde çalışan İ.Ö adlı diş teknisyeninin diş hekimliği yaptığı iddia edildi. Güneydoğuguncel adlı sitede gündeme getirilen konu ile ilgili teknisyen İ.Ö nün diş doktoru gibi çalıştığı iddia edildi.

Gündem 04.10.2019, 13:04 04.10.2019, 13:13
Diş Teknisyeninin Diş Hekimliği Yaptığı İddiası

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde görevli Diş Teknisyeni İ.Ö nün hastaları bir Diş Hekimi gibi tedavi ettiği, asıl görevinin teknisyenlik olmasına rağmen hastaların ağzında çalışmalar yaptığı iddia ediliyor. 

TIKLAYIN

5 yıl Diş Hekimliği fakültesinde eğitim gören, onca sınavdan geçen ve her türlü kahrı çektikten sonra bile atanamayan hekimler dururken bu hastanede teknisyen olarak görev yapan birinin elini kolunu sallaya sallaya nasıl diş hekimi gibi tedavi ettiğini soran site teknisyenin kimin emriyle bu işi yaptığını sorguluyor. 

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN HABERİ VAR MI?

İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin bu konuyla ilgili konuşmalarında bu konuda böyle bir şeyin olmasının mümkün olmadığı teknisyenin görevinin ayrı diş hekiminin ayrı olduğu ve yapacakları işlerin belli olduğunu konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtiyorlar. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Düşmeyenler klubü 1 yıl önce
Doktorların zimmeti bitti mi? Saglikcilarin cogu hala dusmedi. 2019/4 zimmeti ne zaman dusecek? Bugun dusmeyen binlerce kişi var. Lutfen cevap verin
Uzman hemşire 1 yıl önce
Teknikerlere hemşirelik yaptırıyorlar bunun hesabını soran yok halk sağlığı ile oynanıyor
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?