Diş Teknisyeninin Diş Hekimliği Yaptığı İddiası

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde çalışan İ.Ö adlı diş teknisyeninin diş hekimliği yaptığı iddia edildi. Güneydoğuguncel adlı sitede gündeme getirilen konu ile ilgili teknisyen İ.Ö nün diş doktoru gibi çalıştığı iddia edildi.

Diş Teknisyeninin Diş Hekimliği Yaptığı İddiası

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde görevli Diş Teknisyeni İ.Ö nün hastaları bir Diş Hekimi gibi tedavi ettiği, asıl görevinin teknisyenlik olmasına rağmen hastaların ağzında çalışmalar yaptığı iddia ediliyor. 

TIKLAYIN

5 yıl Diş Hekimliği fakültesinde eğitim gören, onca sınavdan geçen ve her türlü kahrı çektikten sonra bile atanamayan hekimler dururken bu hastanede teknisyen olarak görev yapan birinin elini kolunu sallaya sallaya nasıl diş hekimi gibi tedavi ettiğini soran site teknisyenin kimin emriyle bu işi yaptığını sorguluyor. 

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN HABERİ VAR MI?

İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin bu konuyla ilgili konuşmalarında bu konuda böyle bir şeyin olmasının mümkün olmadığı teknisyenin görevinin ayrı diş hekiminin ayrı olduğu ve yapacakları işlerin belli olduğunu konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtiyorlar. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 13:13

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Düşmeyenler klubü
Düşmeyenler klubü - 6 ay Önce

Doktorların zimmeti bitti mi? Saglikcilarin cogu hala dusmedi. 2019/4 zimmeti ne zaman dusecek? Bugun dusmeyen binlerce kişi var. Lutfen cevap verin

Uzman hemşire
Uzman hemşire - 6 ay Önce

Teknikerlere hemşirelik yaptırıyorlar bunun hesabını soran yok halk sağlığı ile oynanıyor

SIRADAKİ HABER