Diş Hekimini Bıçakla Yaralayan Sanık Özür Diledi!

Bursa'da diş hekiminin tedavi sırasında bıçakla yaralanmasına ilişkin davanın duruşması, sanığın cezai ehliyetinin araştırılmasına karar verilerek ertelendi.

Gündem 22.01.2020, 16:10 23.01.2020, 00:13 Güler Sağlam
Diş Hekimini Bıçakla Yaralayan Sanık Özür Diledi!

Bursa 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, hakkında "kamu görevlisine karşı kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçundan dava açılan tutuklu sanık M.D. (19), yaralanan doktor Hamdi Gören (55) ve avukatları katıldı.

ÖZÜR DİLERİM!

Savunmasını yapan sanık M.D, olaydan sonra çok pişman olduğunu belirterek, "Canım yandığı için bir anlık öfkeye kapıldım. Sağlık görevlisine zarar verdiğim için utanıyorum." dedi.

TIKLAYIN

Tutukluluk süresinin göz önüne alınmasını isteyen sanık, tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, M.D.'in tutukluluk halinin devamına ve cezai ehliyetiyle ilgili rapor alınması için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

- Olay

Bursa'da geçen yıl eylülde Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine giden M.D., dişi çekildiği sırada ağrısı olduğu gerekçesiyle, yanında taşıdığı bıçakla diş hekimi Hamdi Gören'i yaralamıştı. Gören, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmış, Demir ise tutuklanmıştı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?