Diş Hastanesine Dışarıdan Getirilen Yemekten Yiyen 18 Kişi Zehirlendi!

Bursa'da, diş hastanesinde dışarıdan getirilen yemek sonrası rahatsızlanan 18 personel tedaviye alındı. Kaynak: Bursa'da diş hastanesine dışarıdan getirilen yemekten yiyen 18 kişi zehirlendi

Diş Hastanesine Dışarıdan Getirilen Yemekten Yiyen 18 Kişi Zehirlendi!

Valilikten yapılan açıklamada, Bursa Ağız ve Diş Hastanesi'nde çalışan bir personelin evinde pişirip getirdiği "taziye" yemeğini yiyen çalışanlar, bulantı, kusma ve mide yanması şikayetleriyle Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu.

Hastaneye giden personelin tedavisinin ayakta yapıldığı ve yemeğin hastane yemeği olmadığı vurgulanan açıklamada, "Hastanede çalışan bir personel tarafından evinde pişirilip, hastanede yenilen bu yemek sonucu oluşan zehirlenmelerle ilgili kolluk kuvvetlerince gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ayrıca idari olarak da incelenmektedir." denildi.

TIKLAYIN

BURSA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI:

13.02.2020 tarihinde Bursa Ağız ve Diş Hastanesi'nde çalışan bir personelin evinde pişirip, getirdiği taziye yemeği sonucu 18 personel; bulantı, kusma, mide yanması gibi şikâyetlerle Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne başvurmuş olup, ayaktan tedavileri yapılmıştır. Hastanenin personel yemeği olmayıp, hastanede çalışan bir personel tarafından evinde pişirilip, hastanede yenilen bu yemek sonucu oluşan zehirlenmelerle ilgili kolluk kuvvetlerince gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ayrıca idari olarak da incelenmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 11:47

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
yalan
yalan - 2 ay Önce

o yemek görseldekiyse böle bişey olamaz. ıspanak makarna olaydı inanırdım

SIRADAKİ HABER