Diş Hastanesine Dışarıdan Getirilen Yemekten Yiyen 18 Kişi Zehirlendi!

Bursa'da, diş hastanesinde dışarıdan getirilen yemek sonrası rahatsızlanan 18 personel tedaviye alındı. Kaynak: Bursa'da diş hastanesine dışarıdan getirilen yemekten yiyen 18 kişi zehirlendi

Gündem 13.02.2020, 23:30 14.02.2020, 11:47 Güler Sağlam
Diş Hastanesine Dışarıdan Getirilen Yemekten Yiyen 18 Kişi Zehirlendi!

Valilikten yapılan açıklamada, Bursa Ağız ve Diş Hastanesi'nde çalışan bir personelin evinde pişirip getirdiği "taziye" yemeğini yiyen çalışanlar, bulantı, kusma ve mide yanması şikayetleriyle Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu.

Hastaneye giden personelin tedavisinin ayakta yapıldığı ve yemeğin hastane yemeği olmadığı vurgulanan açıklamada, "Hastanede çalışan bir personel tarafından evinde pişirilip, hastanede yenilen bu yemek sonucu oluşan zehirlenmelerle ilgili kolluk kuvvetlerince gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ayrıca idari olarak da incelenmektedir." denildi.

TIKLAYIN

BURSA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI:

13.02.2020 tarihinde Bursa Ağız ve Diş Hastanesi'nde çalışan bir personelin evinde pişirip, getirdiği taziye yemeği sonucu 18 personel; bulantı, kusma, mide yanması gibi şikâyetlerle Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne başvurmuş olup, ayaktan tedavileri yapılmıştır. Hastanenin personel yemeği olmayıp, hastanede çalışan bir personel tarafından evinde pişirilip, hastanede yenilen bu yemek sonucu oluşan zehirlenmelerle ilgili kolluk kuvvetlerince gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ayrıca idari olarak da incelenmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
yalan 12 ay önce
o yemek görseldekiyse böle bişey olamaz. ıspanak makarna olaydı inanırdım
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?