Devlet Hastanesi’nde AK Parti Başkanı Emriyle Personel Rotasyonu İddiası!

Bordum Devlet Hastanesi’nde görev yapan personeller arasında gerçekleştirilen yer değişikliği operasyonunun AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in müdahalesiyle gerçekleştirildiği iddia edildi.

Gündem 04.11.2020, 14:50 04.11.2020, 14:53 Güler Sağlam
Devlet Hastanesi’nde AK Parti Başkanı Emriyle Personel Rotasyonu İddiası!

İlçe Başkanı Gökmen’in, Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Oğuz Şahin’in odasından bu değişiklikleri yönettiği ileri sürüldü. İlçe Başkanı Gökmen’in bu müdahalesi, bazı çevrelerce, “AK Partili Bodrum İlçe Başkanı, istediğini istediği yere atıyor. Bodrum’da adeta flaş atama kararnamesi gerçekleştiriliyor” olarak yorumlandı.

Ayrıca, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in eşinin de Bodrum Devlet Hastanesi’nde tıbbi sekreter olarak görev yaptığı, hatta kendisine özel oda tahsis edilmesine rağmen göreve başladığı günden bu yana çalışmadığı da iddialar arasında yer alıyor.

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Kamu görevlileri ihtiyaç duyulan alanlarda, görevlerini yapmak durumundalar. Daha önce kendilerine tanınan istisnai durumlar bugünün şartlarında kendi görevlerini yapmamaları anlamına gelmez. Buna karar verecek olan hastanenin başhekimidir ama geçmişte bir takım torpille gelmiş kişiler varsa eğer niye kendi görevlerini yapmaktan çekiniyorlar? Herkes kendi görevini yapmak durumunda. İlçe başkanım tabi ki hastaneye gidip başhekimin ihtiyaçlarını öğrenmek durumunda. Gerekli yardımları sağlamak, iktidar partisinin ve ilçe başkanlarının zaten görevidir. Haksızlığı gidermek için zaman zaman olaylara müdahil olmak gerekebilir” dedi.

Muğla Haber

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Sağlık memuru 10 ay önce
Lan bu nasıl bir düşünce partinin ilçe başkanı başhekimin ne sıkıntısını sorabilir de yerine getirebilir devletle hükümeti karıştırmayın. Sonra bu tipler polis çevirince teşkilatın numarasını istiyor :)
OFAMAN 10 ay önce
HAKSIZLIĞI GİDERMEK İÇİN EŞİNİ İŞE SOKTURMUŞ, ÖZEL ODA TAHSİS ETTİRMİŞ AMA İŞE GÖNDERMEMİŞ DAHA NE İSTİYORSUNUZ. ADALET İÇİN, KALKINMA İÇİN, DİNDAR NESİL İÇİN GELENLER BÖYLEYSE, GERİ GİRSİNLER...
Eski Rusya zamanı 10 ay önce
Para ile taşeron işe sokma, aylık partiye çay şeker alma, işe girecekle fuhuş yapma karşılığ işlemler duya duya bir hoş olduk. Sonra ortalık bana kimse yapamaz diyen tiplerle doldu. Rusyanın eski hali gibi bir yoldayız. Ruslar Türkiyeye bavul ticareti yaparlardı. Bizdede parti kapısına gider oldu. Kimse sesini çıkartmıyor. Ülkem ne hallere düştü.
ahmet 10 ay önce
inanırım yalova devlet hast sinde temizlik personelinin vardiyası için millet vekili benizi arıyorsa gerisni siz düşünün
seis 10 ay önce
adamsınız adammmmmm
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?